کدخبر: ۱۸۶۷۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک نماینده مجلس:

اردکانیان گزینه احتمالی برای وزارت نیرو است

سرپرست وزارت نیرو از احتمال معرفی اردکانیان به عنوان گزینه احتمالی برای وزارت نیرو خبر داد.

به گزارش ایسنا، ستار محمودی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، درخصوص تعیین تکلیف وزیر نیرو، گفت: با آقای دکتر اردکانیان صحبت هایی شده است.

وی همچنین درباره شرایط آب و ذخایر آن در کشور، تصریح کرد: در حال حاضر در ابتدای سال آبی و زراعی قرار داریم و هنوز یک ماه بیشتر از این سال نگذشته است که شرایط به نسبت این ماه خوب بوده و کمتر از سال گذشته نیست، اما وضعیت در زمستان قابل اهمیت است که طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی وضعیت متعادلی وجود دارد، اما برای ادامه پیش بینی نیاز به زمان بیشتری وجود دارد.

سرپرست وزارت نیرو ادامه داد: ظرفیت سدها حدود 2 میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته است اما در شرایط موجود برای مصارف با تنگنای ویژه‌ای روبرو نیستیم.

وی همچنین گفت که در حال حاضر بیشترین مقدار مصرف از ذخایر آب‌های زیرزمینی و حدود 64 درصد است.

محمودی خاطر نشان کرد: ما در هر شرایطی باید مراقبت‌های مصرف برای جلوگیری از خشکسالی را داشته باشیم و در حال حاضر فرصتی به دست آمده و وارد تعمیر و نگهداری تاسیسات آبی و برقی شدیم تا برای فصل پر مصرف آب و برق یعنی اواخر بهار سال آینده سامانه‌ها آماده و در خدمت مردم باشند.

وی در ادامه گفت: باروری ابرها نیز به عنوان امری پژوهشی،‌ صنعتی و اجرایی حدود 10 سالی است که پیگیری می‌شود و وزارت نیرو امسال نیز برای آن برنامه دارد،‌ اما بیشتر برای مناطقی که با تنگنا روبرو است.