قمیت تخم مرغ پر کشید!

کدخبر: 193318
درحالی که میادین میوه و تره بار شهر تهران توزیع تخم مرغ را متوقف کردند، قیمت هر شانه تخم مرغ فله ۳۰ عددی به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و در برخی از نقاط شهر تهران به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

تسنیم : قیمت هرشانه تخم مرغ به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۵ هزار تومان برای مصرف کننده در شهر تهران رسیده است و افزایشی در حدود ۲ هزار تومانی را در مقایسه با ۲ هفته گذشته تجربه می‌کند.

تخم مرغ در میادین میوه و تره بار شهر تهران پیدا نمی شود که مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار دلیل آن را به توافق نرسیدن با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر سر قیمت مصرقف کننده این محصول می‌داند.

بنابراین گزارش، در روز‌های گذشته میادین میوه و تره بار شهر تهران توزیع تخم مرغ را متوقف کردند؛ قیمت هر شانه تخم مرغ فله ۳۰ عددی (با وزن تقریبی ۲ کیلوگرم) به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و در برخی از نقاط شهر تهران به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

مسئولان وزارت جهاد کشاورزی کمبود ناشی از کشتار گله‌های مولد آلوده به بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در گذشته را عامل گرانی تخم‌مرغ و کمبود تولید این محصول می‌دانند؛ اما ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار دلیل دیگری را عامل گرانی تخم‌مرغ در ماه‌های اخیر به ویژه در ۱۰ روز گذشته دانسته است.

وی اظهار داشته که در حدود ۲ هفته گذشته و قبل از اینکه قیمت تخم مرغ به این حد برسد، در گفتگوی با مسئولان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان پیشنهاد دادیم که این محصول را به صورت عرضه مستقیم با قیمت ویژه‌  ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان( بالاتر از نرخ مصوب) در میادین میوه و تره بار عرضه کنیم، اما مسئولان سازمان میادین اعلام کردند که سازمان حمایت، قیمت مصوب پایین تری برای تخم مرغ را ابلاغ کرده است و با این  قیمت امکان توزیع وجود ندارد.

بنابراین گزارش، قیمت هر شانه  تخم مرغ خمیری شرینگ شده ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان است که بر اساس گزارش میدانی انجام شده از ۲ بازرچه میوه و تره بار در شمال غرب شهر تهران این محصول برای عرضه در چند روز گذشته وجود نداشته است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما