کدخبر: ۲۱۱۵۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قیمت نفت در بازار امروز

قیمت نفت در بازار امروز

با وجود این که ریسک های ژئوپلتیک ناشی از احتمال بازگشت تحریم های ایران همچنان بر بازار سایه افکنده است، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با یک سنت کاهش به 68 دلار و 42 سنت رسید. قیمت نفت برنت هم امروز با 3 سنت کاهش به 73 دلار و 59 سنت رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت نفت پس از رسیدن به رقم 75 دلار و 45 سنت در هفته های گذشته، ممکن است تا رقم 72 دلار و 39 سنت پایین بیاید.

نوسانات امروز قیمت نفت در حالی است که سرمایه گذاران از نزدیک تحولات مربوط به تحریم های ایران و افزای حجم ذخایر نفت خام آمریکا را دنبال می کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت، درخواست های آمریکا برای تغییر توافق هسته ای غیرقابل قبول است.

وانگ ژیائو، رئیس بخش تحقیقات نفت موسسه گوتای جونان فیوچرز در این باره گفت: «قیمت های فعلی نشان دهنده افزایش به دلیل نامشخص بودن سرنوشت تحریم ایران است. پس از موضع سرسختانه آیران در مقابل آمریکا، سرمایه گذاران نگران کاهش عرضه نفت هستند.»

قدرت های اروپایی همچنان قصد دارند هفته آینده طرحی را برای ماندن در برجام به ترامپ ارائه کنند. اما به گفته 6 منبع آگاه کشورهای اروپایی در عین حال شروع به اقدامات حمایتی از روابط تجاری ایران و اتحادیه اروپا در صورت عملی شدن تهدید خروج ترامپ از برجام کرده اند.

علاوه بر نگرانی های امنیتی، افزایش عرضه نفت خام آمریکا یکی از عوامل کاهنده قیمت نفت بوده است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در میدلند، روز پنجشنبه برای چهارمین جلسه متوالی کاهش داشت و به پایین ترین رقم در طی بیش از 3 سال و نیم گذشته رسید. نفت خام تحویلی در میدلند، تا 14 دلار پایین تر از قیمت شاخص نفت خام آمریکا معامله شد.