کدخبر: ۲۱۲۶۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احداث نیروگاه برق پتروشیمی چابهار با ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار

مدیر سایت مجتمع پتروشیمی نگین مکران چابهار گفت: نیروگاه برق ۳۴۰ مگاواتی شهرک پتروشیمی چابهار با ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار در حال احداث است.

جهانبخش جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- با اشاره به روند احداث شهرک پتروشیمی نگین مکران چابهار، اظهار کرد: فاز اول عملیات احداث شهرک پتروشیمی نگین مکران به‌عنوان هاب سوم پتروشیمی کشور در زمینی به مساحت هزار و 280 هکتار در حال ساخت است و تاکنون برای 7 واحد پتروشیمی آن مجوزهای لازم از سوی سازمان محیط‌زیست صادر شده است.

وی افزود: برای مصارف برق این شهرک، عملیات احداث نیروگاه 340 مگاواتی برق شهرک نگین مکران با سرمایه‌گذاری 780 میلیارد تومانی از فرودین ماه سال 95 شروع‌ شده و هم‌اکنون توسط شرکت مپنا در حال احداث است.

وی بیان کرد: این نیروگاه در شرایط ایزو MAP2A احداث می‌شود و شامل ساخت و راه‌اندازی دو واحد گازی است که همگی ساخت کارخانه‌های گروه مپنا هستند.

مدیر سایت مجتمع پتروشیمی چابهار تصریح کرد: سعی شده افتتاح نیروگاه برق هم‌زمان به گازرسانی به چابهار باشد، چراکه خوراک اصلی این نیروگاه گاز متان است و انتظار می‌رود تا اواخر سال آینده این نیروگاه به‌بهره‌برداری برسد‌.‌

جعفری خاطرنشان کرد: پروژه گازرسانی به چابهار نیز بااعتبار بالغ‌بر هزار و صد میلیارد تومان از سال 95 شروع‌ شده و هم‌اکنون با حدود 17 درصد پیشرفت فیزیکی از طریق منابع شهرک پتروشیمی چابهار در حال اجراست.