کدخبر: ۲۲۳۲۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
چین بیش از 30 درصد رشد اقتصادی دنیا را در سال 2017 به خود اختصاص داد

چین بیش از ۳۰ درصد رشد اقتصادی دنیا را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داد

اقتصاد نیوز: این آمار در حالی منتشر می شود که چین و آمریکا بتدریج وارد یک دوره رویارویی اقتصادی شده اند و پکن می خواهد نشان دهد نقش بی بدیلی در رشد اقتصادی دنیا دارد و فشار بر این کشور «چرخه تجارت جهان را مختل می کند».

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران؛ اداره ملی آمار چین در گزارش خود آورده است ارزش رشد اقتصادی این کشور به 12 هزار میلیارد دلار رسیده و رشد اقتصادی کشور نیز 6.9 درصد بوده است.

بر اساس این آمار، سرمایه گذاری چین در سال 2017 میلادی در صنایع فنی پیشرفته نزدیک به 16 درصد بیش از سال 2016 میلادی بوده است.

ارزش تبادلات تجاری خارجی این کشور در سال 2017 میلادی هم به حدود 4 هزار و 300 میلیارد دلار رسیده است که معادل 11.5 درصد از کل تجارت جهان است.

در سال 2017 میلادی میزان سرمایه گذاری شرکت های چینی در خارج از کشور 120 میلیارد و 100 میلیون و رقم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور هم 131 میلیارد دلار بوده است.

اصلاحات در ساختار تجارت خارجی این کشور در این سال موجب شد تا چین شرایط بسیار خوبی را در این عرصه ایجاد کند.

همزمان وزارت بازرگانی چین تاکید کرده است حراست بهتر از محیط زیست، بهره وری درست و منطقی تر از منابع، افزایش آگاهی و دانش تولید کنندگان داخلی، موجب بهبود شرایط تجارت بین المللی شده است.

تنوع بخشیدن به کالاها، تولید اقلام کیفی تر، استفاده از فناوری های پیشرفته و هوشمند، سرمایه گذاری در امور تحقیقاتی مرتبط با تجارت بین الملل و شناخت بهتر بازار جهانی این قدرت را به چین داده است که تجارت بهتری در حوزه بین الملل داشته باشد و بتواند همچنان موتور محرکه اقتصاد جهانی باشد.

روزنامه چاینا دیلی از قول وزارت بازرگانی چین آورده است: این کشور قصد دارد در سال آینده میلادی اصلاحات بیشتری را در بخش های تجاری در نظر گیرد و توافقنامه های تجارت آزاد را با کشورهای مختلفی امضا کند.

چین معافیت های مالیاتی را برای بسیاری از شرکت های خارجی بسته به حیطه کاری آنها در نظر گرفته است این مقررات از سال جاری میلادی به اجرا گذاشته شده است و شرکت هایی که شامل آن شوند می توانند مالیات سال 2017 را به صورت برگشتی دریافت کنند.

رشد اقتصادی جهان بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول در سال 2018 میلادی حدود 3.7 درصد پیش بینی شده است ولی چین امیدوار است در سال جاری میلادی به رشدی معادل 6.5 تا 7 درصد دست پیدا کند.