کدخبر: ۲۲۶۵۹۴ لینک کوتاه

عدم استقبال خریداران از تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده

اقتصادنیوز: قیمت سکه درحالی امروز با افزایش قیمت همراه شد که پیش بینی می شد با تحویل سکه های پیش فروشی، سیر نزولی در بازار آغاز شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، قیمت سکه از صبح امروز در بازار سیر صعودی را در پیش گرفته است آنهم در حالی که پیش بینی می شد با تحویل سکه های پیش فروش سیر نزولی قیمت ها آغاز شود.

صبح امروز نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در بازار دو میلیون و 722 هزار تومان بود اما هم اکنون سکه در بازار دو میلیون و 876 هزار تومان  معامله می شود.

فعالان بازار از ترویج برخی شایعات در خصوص عدم تحویل سکه های پیش فروشی خبر داده و می گویند: برخی افراد سودجو تلاش دارند این شایعه را دست به دست کنند که دولت سکه ها را تحویل نداده و مردم را مجبور به دریافت حواله به جای سکه کرده است.

ولی دریافت کنندگان سکه های پیش فروش می گویند که تمام سکه هایی را که ثبت نام کرده اند را گرفته اند.

محمد کشتی آرای می گوید: افزایش قیمت ارز و عدم ورود سکه های پیش فروشی به بازار از دلایل رشد مجدد قیمت ها در بازار است. این فعال در بازار طلا و سکه می گوید: با وجودی که تقاضای خرید سکه در بازار وجود دارد اما از آنجا که بر خلاف انتظار سکه های پیش فروشی وارد بازار نشد قیمت ها دوباره به سمت بالا سوق یافت.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با تاکید بر اینکه ، بازار سکه و طلا سردرگم و گیج است، تاکید کرد: با وجودی که انتظار می رفت حباب سکه امروز بترکد اما به دلیل عرضه  نشدن سکه در بازار، حباب کاهش نیافت. حباب هر قطعه سکه بهارآزادی  هم اکنون در بازار 480 هزار تومان است.

امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل 2 میلیون و 876 هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم دو میلیون و 660 هزار تومان معامله شد.

هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد افزایش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی یک میلیون و 355 هزار تومان، ربع‌سکه 700 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 410 هزار تومان فروخته می‌شد.

هر گرم طلای 18عیار نیز امروز 235 هزار تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1243.8 دلار معامله می‌شود.

 بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا با 7 تومان افزایش نسبت به روز گذشته 4 هزار و 342 تومان قیمت خورد. هر یورو با 30 تومان افزایش 5 هزار و 86 تومان و هر پوند نیز با 10 تومان رشد 5 هزار و 750 تومان ارزش‌گذاری شد.