کدخبر: ۲۴۰۱۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مقایسه نرخ‌های مکالمه تمامی اپراتورها + جدول

مقایسه نرخ‌های مکالمه تمامی اپراتورها + جدول

اقتصاد نیوز: هم‌زمان با تغییر نرخ مکالمات درون و برون شبکه اپراتورهای اول و دوم ارتباطی و ثبات در تعرفه اپراتور سوم، جدول نرخ‌های تمامی اپراتورها بروز رسانی شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ روز گذشته اپراتور اول ارتباطی اعلام کرد که از اول مهر ماه تعرفه پایه سرویس مکالمه درون و برون شبکه خود را یکسان‌سازی می‌کند.

بر این اساس هر دقیقه مکالمه درون و برون شبکه به صورت تک‌نرخی برای سیم‌کارت‌های دائمی 599 ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری 899 ریال محاسبه خواهد شد؛ در ادامه اطلاعیه این اپراتور آمده بود که این روش جدید قیمت‌گذاری موجب سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکان خواهد شد.

حال با توجه به فرارسیدن موعد زمانی مقرر (اول مهر ماه)، شاهد هستیم که اپراتور دوم ارتباطی نیز در سکوت خبری اقدام به تغییر تعرفه مکالمات پایه خود کرده است.

ایرانسل هم نرخ مکالمات درون و برون شبکه را مانند همراه اول یکسان کرده و دقیقا با نرخ‌های هر دقیقه مکالمه برای سیم‌کارت‌های دائمی 599 ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری 899 ریال ارائه کرده است.

در این میان تنها اپراتور سوم است که ظاهرا وارد توافق بین اپراتورها نشده و تغییری در بخش نرخ‌های مکالماتی خود تا لحظه تنظیم این گزارش نداشته است؛ البته ممکن است در آینده این اپراتور نیز به روند توافقات وارد شده و نرخ سرویس‌های پایه خود را تغییر دهد زیرا اکنون تفاوت چشم‌گیری میان نرخ‌های آن با اپراتورهای اول و دوم ارتباطی مشاهده می‌شود.

به گزارش تسنیم، همانطور که اپراتور اول ارتباطی برای آن دست از مشترکانی که بیشتر مکالمه درون شبکه دارند روالی را برای کاهش هزینه‌ها در نظر گرفته که از طریق کد *10*337# می‌توانند از بسته‌های تخفیفی استفاده کنند، ایرانسل هم «بسته‌های مکالمه» را با کد *555*55# برای مشترکانش دائمی و اعتباری‌اش در نظر گرفته که می‌توانند مطابق الگوی مصرف‌شان، هزینه‌هایشان را حداکثر تا 50 درصد در بازه زمانی یک ماهه کاهش دهند.

حال با توجه به این تغییر و تحولات، جدول نرخ‌های مکالماتی جدید به شرح زیر است که عملا می‌تواند مقایسه‌ای بین تعرفه اپراتورهای تلفن همراه کشور نیز باشد:

2