کدخبر: ۲۵۷۹۹۵ لینک کوتاه

نظارت مجلس بر نرخ سودهای بانکی

اقتصاد نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بر ضرورت نظارت بانک مرکزی بر نرخ سودهای بانکی تاکید کرد و گفت: مجلس نیز در صورت لزوم نظارت های مستمری بر این حوزه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبِنا؛ شهاب نادری با تاکید بر ضابطه مداری شبکه بانکی در کشور، گفت: جمع آوری نقدینگی بهانه مناسبی برای بنگاه داری برخی بانک ها نیست. نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک ها در شرایط فعلی باید کمک حال اقتصاد کشور باشند، افزود: جمع آوری نقدینگی در بازار باید با برنامه مداری صورت بگیرد تا دوباره شاهد بنگاه داری صرف برخی بانک ها نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی آن با برگزاری نشست های مستمر با مسئولان شبکه بانکی کشور روند عملکرد آنها را رصد می کند، تصریح کرد: نرخ های بانکی باید به گونه ای اعمال شود که تسهیلات گیرندگان با مشکل مواجه نشوند. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت باید با ایجاد سازوکاری سرمایه گذاری مردم در امور مولد را تقویت کند، گفت: تقویت بورس با شناساندن مزایای آن به مردم می تواند راهکار خوبی برای نقدینگی های سرگردان باشد.

نادری با تاکید بر اینکه بانک ها باید در عملکرد خود تجدید نظر کنند، افزود: متاسفانه برخی بانک ها برای سپرده گیری هر چه بیشتر از مردم رقابتی ناعادلانه را آغاز کرده اند. وی همچنین بر ضرورت اهتمام بیشتر دولت به ارایه تسهیلات قرض‌الحسنه تاکید کرد و گفت: با تسهیلات گران مشکل اقاسار آسیب پذیر جامعه رفع نخواهد شد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس با در نظر گرفتن منابع بیشتر برای ارایه تسهیلات قرض‌الحسنه موافق است از اینرو دولت می تواند با ارایه لایحه این موضوع را نیز دنبال کند.