کدخبر: ۲۵۸۴۸۸ لینک کوتاه

اعتراض وزریر ارتباطات به نادیده گرفتن دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در بودجه

اقتصادنیوز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب شخصی خود در خصوص سهم بودجه این وزارتخانه اطلاعاتی را منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان،  محمدجواد آذری جهرمی در حساب شخصی خود نوشت:امروز در صحن علنی رئیس جمهور روحانی از لزوم شفاف سازی در بودجه و ضرورت توسعه دولت الکترونیک سخن گفتند و نقادان را به نقادی و افکار عمومی را به حمایت از اصلاحات ساختاری دعوت کردند. در پاسخ به این دعوت به عنوان عضو کابینه پیش قدم می‌شوم.

وی در پیام دیگری اظهار کرد: از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست. پیشنهاد استفاده بهینه از باند‌های فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ که صرفه جویی گسترده در هزینه‌های سرمایه‌گذاری و نیز قدرت خلق ثروت چند هزار میلیاردی را داشت و نیز پیشنهاد تعیین تکلیف داکت‌ها و سیم‌های مسی که انحصار کنونی آن، مانع توسعه است.

آذری جهرمی در پیام دیگری بیان کرد: از این دو پیشنهاد برای بررسی، یکی به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد و دیگری به کمسیون فرعی اقتصاد. این یعنی یکسال از دست دادن زمان.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیغام دیگری تصریح کرد: درآمد دولت در حوزه ارتباطات همان ۶۴۰۰ میلیارد سال ۹۷ تعیین شده است. پیش بینی تحقق در سال ۹۷، ۵۲۰۰ بود که در قانون ۶۴۰۰ دیده شد. امسال سقف بودجه واقعی‌تر دیده شده، ممکن است با برخی تصمیم‌ها این عدد هم محقق نشود.

وی در ادامه و در پیامی دیگر اذعان داشت: مطابق مصوبه مجلس، همه درآمد‌های حوزه ارتباطات بایستی در توسعه زیرساخت‌های آن هزینه شود. در قانون سال قبل، به ۳۹ درصد تقلیل یافت. سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال لحاظ شده که تخصیص کنونی آن صفر است. امسال اسما ۵۰ درصد اعتبارات باز خواهد گشت هر چند رسما را خدا می‌داند.

بودجه