کدخبر: ۲۶۱۶۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آپارتمان‌های قیمت مناسب در پایتخت+جدول قیمت

اقتصادنیوز: جست‌و‌جو برای خرید ملک در محلات مختلف شهر تهران حاکی از آن است که همچنان در برخی مناطق و محلات خاص شهر تهران امکان خرید آپارتمان مسکونی با قیمت کمتر از میانگین قیمت مسکن در کل شهر تهران وجود دارد. مشاوران املاک توصیه می‌کنند خانه‌اولی‌های در جست و جوی مسکن، وقت بیشتری را برای پیدا کردن این واحدهای مسکونی باید صرف کنند.

به گزارش «اقتصادنیوز» تازه‌ترین گزارش رسمی از وضعیت بازار  مسکن  نشان می‌دهد: میانگین قیمت آپارتمان مسکونی در شهر تهران به مترمربعی ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که حجم زیادی از معاملات انجام شده در شهر تهران طی یک ماه پایانی فصل پاییز به آپارتمان‌هایی اختصاص داشته که میانگین قیمت تعیین شده برای آنها در هرمتر مربع کمتر از میانگین قیمت در کل شهر تهران بوده است. در عین حال بررسی‌ها نشان می‌دهد اگرچه سهم  خرید و فروش  آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال به دلیل بالاتر بودن شیب  افزایش قیمت  در این گروه از آپارتمان‌ها نسبت به سایر گروه‌های سنی، در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است اما همچنان بیشترین سهم معاملات در این گروه از آپارتمان‌های مسکونی انجام شده  است.

گزارش رسمی نشان می‌دهد: از مجموع ۶ هزار و ۸۱۴ معامله انجام شده در شهر تهران، ۲ هزار و ۹۵۸ معامله به آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت اختصاص داشته است که نسبت به آذرماه سال گذشته کاهش پیدا کرده است. علاوه بر این گروه، سهم معاملات آپارتمان‌های گروه سنی، ۱۱ تا ۱۵ ساله نیز کاهش پیدا کرده است. در مقابل خرید و فروش در گروه آپارتمان‌های ۶ تا ۱۰ ساله، ۱۶ تا ۲۰ و همچنین بیش از ۲۰ سال در ایستگاه پایانی فصل پاییز امسال نسبت به سال گذشته  رشد  پیدا کرده است؛ به‌طوری که پس از گروه آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت، آپارتمان‌های ۶ تا ۱۰ ساله با ۱/ ۱۶ درصد و آپارتمان‌های ۱۶ تا ۲۰ ساله با ۴/ ۱۵ درصد بیشترین سهم از معاملات یک ماه را به خود اختصاص داده‌اند.

07-02