زمان استرداد ودیعه خودروهای انصرافی اعلام شد

کدخبر: 268830
اقتصادنیوز : در شرایطی که برخی مشتریان به‌دنبال انصراف از دریافت خودروهای ثبت‌نامی خود (به‌دلیل افزایش قیمت) هستند، خودروسازان به آنها اعلام کرده‌اند ودیعه شان را به همراه سود مربوطه، طی ۱۲۰ روز کاری تحویل خواهند داد.

به گزارش اقتصادنیوزپس از آنکه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت قیمت‌گذاری دستوری را در بازار خودرو کنار گذاشته و قیمت‌ها را به حاشیه بازار بسپارد، بخشی از ثبت‌نام‌کنندگان خودروهای داخلی تصمیم به انصراف گرفتند. دلیل انصراف آنها این است که طبق تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت خودروهای داخلی از ابتدای بهمن‌ماه امسال به بعد، تا پنج درصد زیر حاشیه بازار تعیین می‌شود و بنابراین چندین میلیون تومان به قیمت محصولات ثبت‌نامی، در زمان تحویل اضافه خواهد شد. به‌عنوان مثال، کسی که پراید ثبت‌نام کرده و موعد تحویل آن بهمن‌ماه امسال به بعد است، باید مبلغ ما به التفاوت را بسته به اینکه قیمت این محصول در زمان تحویل چقدر باشد، پرداخت کند. مثلا اگر موعد تحویل پراید وی، هفته جاری است، قیمت نهایی محصول با توجه به فرمول حاشیه بازار، ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود که حدود ۲۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه‌ای در زمان ثبت‌نام است.

در چنین شرایطی، بخشی از مشتریان تصمیم به انصراف گرفته‌اند، چون توان پرداخت مابه‌التفاوت قیمت را  ندارند.هرچند زمان طبیعی عودت ودیعه خودروهای ثبت‌نامی انصرافی، یک ماه است، با این حال خودروسازان به مشتریان منصرف شده اعلام کرده‌اند پول آنها را تا ۱۲۰ روز کاری پس می‌دهند. این موضوع به وضوح نشان دهنده کمبود نقدینگی خودروسازان است و باید منتظر ماند و دید آیا آنها همین وعده ۱۲۰ روز کاری را نیز محقق خواهند کرد یا پول مشتریان را دیرتر از موعد موردنظر مسترد می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما