کدخبر: ۲۶۹۶۹۰ لینک کوتاه

قیمت جهانی نفت امروز ۳ اسفند ۹۷/ آمریکا قیمت را پایین آورد

اقتصادنیوز: پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که تولید نفت این کشور به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 20 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 66 دلار و 87 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 12 سنت معادل 0.2 درصد افت داشت و به 56 دلار و 84 سنت رسید.

اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا در گزارش هفتگی خود اعلام کرد، میزان تولید نفت خام این کشور هفته گذشته برای اولین بار به رکورد 12 میلیون بشکه در روز رسیده است. این بدان معناست که میزان تولید نفت این کشور از ابتدای سال 2018 تاکنون تقریبا 2.5 میلیون بشکه رشد داشته و نسبت به سال 2013 نیز 5 میلیون بشکه افزایش یافته است. آمریکا تنها کشوری است که تاکنون به رکورد تولید روزانه 12 میلیون بشکه نفت دست یافته است. همزمان با افزایش تولید، میزان ذخایر نفت آمریکا نیز در حال افزایش است. میزان ذخایر نفت خام تجاری آمریکا در هفته منتهی به 15 فوریه با 3.7 میلیون بشکه افزایش به 454.5 میلیون بشکه رسیده است.

تحلیلگران می گویند، تولید نفت آمریکا باز هم افزایش خواهد یافت و شرکت های آمریکایی برای کاستن از میزان ذخایر نفت بیشتری را صادر خواهند کرد.

سیتی بناک آمریکا پس از انتشار آمارهای تولید نفت این کشور در گزارشی نوشت: «پیش بینی ما این است که تولید نفت خام آمریکا تا پایان امسال به 13 میلیون بشکه در روز برسد و در سال 2019 به طور متوسط 12.5 میلیون بشکه در روز باشد.»

قیمت نفت این هفته و تحت تاثیر کاهش تولید اوپک و متحدانش به بالاترین رقم های سال 2019 رسیده بود.