اروپایی ها در صنعت ساختمان با ایران همکاری می کنند

کدخبر: 272548
اقتصاد نیوز: فعال بازار مسکن با اشاره به گشایش نمایشگاه بین المللی ساختان بلغارستان با حضور شرکت های ایرانی، گفت: شرکت های اروپایی در این نمایشگاه برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران اعلام آمادگی کرده اند.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ علاءالدین ختایی با اشاره به تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: با وجود تشدید تحریم ها علیه  ایران، برگزاری نمایشگاه اروپایی بین اللملی ساختمان در پایتخت بلغارستان (صوفیه) فرصت بسیار مطلوبی را برای حضور شرکتهای ایرانی حوزه صنعت ساختمان درسطح بین المللی فراهم کرده است.

وی با بیان این که خوشبختانه دست اندرکاران صنعت ساختمان بلغارستان استقبال بسیار خوبی از شرکت ایرانی داشته اند، افزود: این نمایشگاه فرصت بسیارخوبی برای آشنایی کشورهای اروپایی با توانمندی های کشورهای ایرانی فراهم کرد. دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه بین المللى ساختمان بلغارستان حاضر شده اند در شرایط تحریم هر نوع همکاری در حیطه صنعت ساختمان از جمله حوزه تهاتر با شرکتهای ایرانی داشته باشند.

وی تاکید کرد: بازار تهاتر ایرانیان وسیع ترین غرفه از جمهورى اسلامى ایران را دراین نمایشگاه در اختیار گرفته و نشست های مشترک ومتعددی با روسای تشکلهای صنفی و نیز رییس انبوه سازان بلغارستان و رئیس کمیسیون اقتصادى پارلمان آن کشور داشته است.

وی ادامه داد: همزمان با افتتاح نمایشگاه بین المللى اروپایى بلغارستان که با حضور رئیس کمیسیون اقتصادى پارلمان و وزیر اقتصاد بلغارستان صورت گرفته است، برای معرفی پتانسیل های خود وصدورخدمات فنی مهندسی وایجاد سایر فرصتهای توسعه اقتصادی دراین نمایشگاه حاضر شده است.

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان با تاکید بر این که حضور شرکتهای ایرانی درنمایشگاه بین المللی اروپایی فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت، دستاوردها و محصولات و خدمات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان ، دست اندرکاران و متخصصان بین المللی صنعت ساختمان کشورهای اروپایی قرار دهند، ابراز امیداری کرد برگزاری این رویداد منحصر به فرد ومشاررکت فعال شرکت بازارتهاتردراین نمایشگاه، اقدامی رو به جلو در جهت اعتلای صنعت ساختمان در داخل کشور ومعرفی پتانسیلها و توانمندی های موجود داخلی در بازارهای بین المللی باشد.

ختایی با تاکید بر این که اخیرا براى تاسیس و  توسعه این بازار در چین با شوراى توسعه روابط ایران و چین تفاهم نامه همکارى تنظیم و براى تاسیس این بازاردر اروپا اقدام کرده ایم، گفت: درشرایط فعلی موفق شده ایم که بازارتهاتر خاورمیانه را در امارات  بازارتهاتر جهانى را در کانادا تاسیس کنیم وهمچنین در حال حاضر نمایندگان ما در اوکراین و روسیه و گرجستان و آلمان در حال مذاکره براى تعیین شریک به منظورایجاد سرمایه گذارى مشترک، هستند؛ تا به قرارداد همکارى برسیم.

وی یادآور شد: در مکانیسم تهاتر مبادلات کالاها بدون مداخله وجوه نقدی صورت می گیرد و متعاملین، جابجایی خدمات خود را براساس مبادله مستقیم کالا به کالا انجام می دهند وشرکتهایی که تمایل داشتند از رهگذر این روش مراودات اقتصادی داشته باشند،با گشایش اعتبارکه ارزش آن برابرکالاهای مورد مبادله است،برای تبادل کالا اقدام می کنند. با اجرای روش نوین تهاتری، تمام فعالیت های اقتصادی و معاملات بازرگانی و غیره از طریق گردش اعتبار بین اعضای خود تحقق یافته و دیگر نیاز به عبور از تنگناهای محدود نقدینگی و مشکلات ناشی از آن نخواهند بود.

به گفته وی، اجرای این روش به صورت طرح پایلوت در چند کشور و از جمله کانادا به مرجله اجرا درآمده و مورد استقبال قرارگرفته است. با توسعه این روش جدید مالی درسطح بین المللی قادرخواهیم بود که توانمندی های شرکتهای کشورمان درسطح جهانی عرضه کنیم. 

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید