صعود ۲۸۰۰ واحدی شاخص بورس

کدخبر: 273028
اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات نوزدهمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۲ هزار و ۸۹۹ واحدی به پله ۱۶۷ هزار و ۳۷۰ واحدی رسید.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات نوزدهمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۲ هزار و ۸۸۹ واحدی به پله ۱۶۷ هزار و ۳۷۰ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۲ هزار و ۳۴۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۵ میلیون و ۶۰ هزار و ۲۱۳ در بیش از ۱۷۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۸۳۹ واحد، شاخص بازار اول ۲۳۹۰ واحد، شاخص آزاد شناور ۳۵۲۳ واحد، شاخص بازار دوم ۴۵۷۱ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۱۴ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۵۰ واحد رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز سایپا، پارس خودرو با روند نزولی و نماد‌های فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی شازند با روند صعودی به کار خود پایان داد. 

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۲۶ یک واحدی به پله ۲۰۹۷ واحدی صعود کرد.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۹۴۶ هزار و ۸۵۰ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۳ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۲۰۲ ریال در بیش ۱۲۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز تجارت الکترونیک پارسیان کیش، پتروشیمی غدیر با روند منفی و نماد‌های سهامی ذوب آهن اصفهان، ریل پرداز سیر، پتروشیمی زاگرس، کشت و صنعت دشت خرم دره، کشت و دام قیام اصفهان با روند منفی به کار خود پایان دادند.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما