شاخص با رشد ۲۷۶۱ واحدی به استقبال بهار رفت

کدخبر: 274466
اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و هشتمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۲۷۶۱ واحدی به پله ۱۷۸ هزار و ۶۶۰ واحدی صعود کرد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و هشتمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۲۷۶۱ واحدی به پله ۱۷۸ هزار و ۶۶۰ واحدی صعود کرد.

در معاملات امروز تعداد ۳ هزار و ۹۲۵ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۵ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۳۵۳ در بیش از ۱۹۷ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۷۹۶ واحد، شاخص بازار اول ۲۰۱۵ واحد، شاخص آزاد شناور ۲۸۵ واحد، شاخص بازار دوم ۵۵۸۴ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۴۰۹ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۲۸۵ رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز نماد‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سایپا، پتروشیمی شازند، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان با روند صعودی و نماد بانک ملت با روند نزولی به کار خود پایان داد.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۵۱ یک واحدی به پله ۲۲۵۷ واحدی صعود کرد.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۹۱۹ هزار و ۴۸۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۵ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۲۶۵ ریال در بیش ۱۶۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، کشت و دامدارای فکا، کشت و صنعت دشت خرم دره، پتروشیمی زاگرس با روند مثبت و نماد پتروشیمی غدیر بدون تعییر و نماد‌های نفت پاسارگاد و گروه صنایع کاغذ پارس با روند منفی به کار خود پایان دادند.
تیتر یک
  • مشاور نماینده احتمالی بایدن در امور ایران ارائه کرد؛

    اقتصادنیوز: علی واعظ، مشاور ارشد رابرت مالی، گزینه جو بایدن برای نمایندگی ویژه امور ایران ضمن بیان اینکه «دامنه تأثیر…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید