کدخبر: ۲۷۶۹۸۹ لینک کوتاه

از ۷۹۶ روستای استان لرستان که قطعی آب داشتند مشکل ۷۸۱ روستا حل شد

اقتصاد نیوز: سیل اخیر لرستان آب شرب ۷۹۶ روستای استان را با قطعی و تخریب شبکه مواجه کرد که تا روز گذشته، آب شرب ۷۶۷ روستا و از دیروز تاکنون نیز آب شرب ۱۴ روستای دیگر وصل شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اعلام این خبر گفت: با این اقدام تعداد روستاهای رفع مشکل شده لرستان به ۷۸۱ روستا رسید و در حال حاضر تنها ۱۵ روستا با مشکل مواجه است.

علیرضا کاکاوند خاطرنشان کرد: نیروها و کارشناسان شرکت آبفار لرستان به‌صورت شبانه‌روزی برای وصل کردن آب این روستاها در تلاش بوده و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: عدم وجود راه دسترسی و قطع برق دلیل اصلی بروز مشکلات در این روستاها بوده که با اقدامات انجام شده تاکنون چهار دستگاه دیزل ژنراتور برای برق رسانی به شبکه و تأسیسات آبرسانی بکارگیری شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اضافه کرد: در صورت تأمین برق و وجود راه دسترسی، آب شرب این روستاها در اسرع وقت وصل می‌شود که به دلیل بروز مشکلات مختلف این مهم محقق نمی‌شود و شرکت آبفار لرستان در صدد بکارگیری دیزل ژنراتور جدید در برخی از این روستاهاست.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، کاکاوند افزود: شرکت آبفار لرستان با بکارگیری ۳۷ اکیپ عملیاتی و آبرسانی با ۳۰ تانکر سیار توانسته است ضمن وصل کردن آب این روستاها، نیازهای ضروری روستانشینان را در خصوص آبرسانی تأمین کنند.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان اضافه کرد: این شرکت در این مدت با برنامه‌ریزی مناسب و هماهنگی بین بخشی توانسته است خط کمکی برای انتقال آب از روستاها به شهر پلدختر را نیز وصل کند که با اتصال این خط سرعت عمل آبرسانی به شهر پلدختر افزایش می‌یابد.

وی افزود: علاوه بر این مهم تاکنون بیش از ۶۰ کامیون آب بسته‌بندی به روستاها و مناطق سیل‌زده ارسال شده است.