کدخبر: ۲۸۱۳۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اختصاص ۱۵۰۰میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی و تکمیل مسکن مهر

اقتصادنیوز: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد خدمات زیربنایی و انشعابات مسکن مهر و تکمیل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از وزارت راه وشهرسازی، «احمد اصغری مهرآبادی» گفت: براساس مصوبه مجلس، این مبلغ برای کمک به ایجاد خدمات زیربنایی، انشعابات و خطوط انتقال، محوطه سازی، ایجاد مسجد و کلانتری و راه های دسترسی در مسکن مهر از طریق فروش اراضی در اختیار سازمان ملی و مسکن اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه تا پایان امسال واحدهای مسکن مهر باقی مانده تکمیل و به متقاضیان واگذار می شود، افزود: از مجموع 2 میلیون و 200 هزار مسکن مهر شهری، یک میلیون و 800 هزار واحد آن تحویل متقاضیان شده، 200 هزار واحد آماده تحویل و 200 هزار واحد نیز تا پایان امسال تکمیل می‌شود.
قائم مقام وزیر در مسکن مهر پیش تر گفته بود؛ برای تامین اعتبارات مورد نیاز مسکن مهر به توافقات خوبی دست یافته‌ایم و اگر موارد لحاظ شده در بودجه سال ۱۳۹۸ تصویب شود، مشکلات ما حل خواهد شد.
مهر آبادی با بیان اینکه مسکن مهر در حجم بسیار بالایی ساخته شد و در بیش از یک هزار و 100 شهر گسترش یافت، یادآور شد: تا پیش از سال ۱۳۸۶ که زمان آغاز مسکن مهر بود، برای یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی، زمین دولتی واگذار کرده بودیم که افراد به شکل انفرادی یا تعاونی اقدام به ساخت مسکن کرده بودند اما از سال ۱۳۸۶ به بعد به یک مرتبه دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تعریف شد و در ادامه به دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند