کدخبر: ۲۸۵۰۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جنگ تجاری چین چه تاثیری بر رشد اقتصادی این کشور دارد؟

جنگ تجاری چین چه تاثیری بر رشد اقتصادی این کشور دارد؟

اقتصاد نیوز: عضو کمیته دایمی حزب کمونیست چین اعلام کرد ادامه جنگ تجاری چین و آمریکا باعث می شود رشد اقتصادی چین یک درصد کاهش یابد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ 'وانگ یانگ' روز چهارشنبه در حضور شماری از بازرگانان تایوانی گفت که جنگ تجاری ممکن است مشکلاتی فراهم کند اما باید برای مقابله با آن کاملا آماده بود.

وی از شرکت ها و موسسات خارجی که در چین فعال هستند خواست این کشور را ترک نکنند و به حضور و فعالیت تجاری خود در چین به دلیل فرصت های فراوان اقتصادی این کشور ادامه دهند.

او در این نشست افزود که رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی به دلیل جنگ تجاری با آمریکا ممکن است تا یک درصد کاهش یابد و دولت اکنون در حال ارزیابی دقیق شرایط است.

هدف دولت مرکزی چین دستیابی به رشد اقتصادی بین 6 تا 6.5 درصد در کل سال 2019 میلادی است اما حل نشدن مناقشات تجاری این کشور با آمریکا ممکن است باعث تغییر این هدفگذاری شود.

در تحولی دیگر روزنامه اقتصاد چین از آمریکا خواسته است یا به طور صادقانه مذاکرات تجاری با چین را ادامه دهد و یا اینکه بهتر است این گفت و گوها را لغو کند.

این رسانه افزوده است که اگر آمریکا به این شرایط و فشارهای خود و اقداماتش علیه چین ادامه دهد آن زمان پکن این آمادگی را دارد که کلا مذاکرات را لغو کند.

روزنامه با اشاره به اظهارات استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا درباره سفر قریب الوقوعش به چین برای گفت و گو می نویسد: اگر قرار است هیچ پیشرفت معناداری در مذاکرات حاصل نشود، پس چرا باید این سفر انجام شود.

نشریه می افزاید ما حتی پس از تعرفه های 25 درصدی روی 200 میلیارد دلار کالای چینی از سوی آمریکا صداقت نشان دادیم اما آمریکایی ها شرکت های مخابراتی چین را هم مورد مجازات قرار داده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند