کدخبر: ۲۸۵۳۲۰ لینک کوتاه

ریشه کم‌یابی شکر در قم

عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف قم با تأکید بر اینکه در قم شکر به‌اندازه کافی وجود دارد، گفت: مشکلی در زمینه تأمین شکر نداریم اما در زمینه اختصاص شکر و نحوه توزیع آن مشکل وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ‌سید ابراهیم صحفی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت شکر در استان اظهار داشت: در زمینه شکر در قم مقداری مشکل مدیریت توزیع داریم و مدیریت استان در ارتباط با توزیع شکر ضعیف عمل کرده است.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف قم افزود: شکری که باید در سبد خانوار به‌درستی توزیع شود ابتدا،‌ در سطح اصناف، تعاونی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ رفته و نمی‌دانیم نحوه توزیع به چه نحوی است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 4 هزار واحد صنفی در قم گفت: رویکرد جدید تنظیم بازار استان، توزیع شکر به‌صورت بسته‌بندی در سطح استان بوده که بر این اساس، شکر را به‌صورت بسته‌های مختلف 900 و 1800 گرمی توزیع کنند که خود تبدیل به معضلی در قم شده است.رئیس اتحادیه بنکداران و عمده‌فروشان استان قم با تأکید بر زمان‌بر بودن بسته‌بندی شکر در کارخانه‌ها عنوان کرد: ظرفیت بسته‌بندی شکر در کارخانه روزانه دو الی سه تن بوده و بسته‌بندی کل شکر 20 روز زمان می‌برد.

صحفی ادامه داد: درصورتی‌که شکر به شکل قبل در استان توزیع‌شده و در کنار توزیع بسته‌بندی آن انجام گیرد‌ مشکلی در زمینه شکر در سطح استان نخواهیم داشت، درحالی‌که تا الآن شکر به‌صورت کیسه‌های 50 کیلویی توزیع می‌شده حال آمده‌ایم و ترمزدستی کشیده و نمی‌گذاریم شکر توزیع شود.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف قم با تأکید بر اینکه در قم شکر به‌اندازه کافی وجود دارد، تصریح کرد: مشکلی در زمینه تأمین شکر نداریم اما در زمینه اختصاص شکر و نحوه توزیع آن مشکل وجود دارد که این مشکل بیشتر به سازمان صنعت و معدن و تجارت و اداره غله برمی‌گردد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند