کدخبر: ۲۸۵۶۳۱ لینک کوتاه

راهکار مشاور وزیر صمت برای کاهش شدید قیمت خودرو

اقتصادنیوز: امروز صادق نجفی مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه قطعات ایران خودرو بازدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق نجفی مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه قطعات ایران خودرو با بیان اینکه در حال حاضر بومی سازی قطعات خودرو می‌تواند  قیمت خودرو‌های داخلی  را به شدت کاهش دهد گفت: ظرفیت بزرگی در کشور برای خودروسازان وجود دارد که با تولید و حمایت می‌توان نیاز به قطعه را رفع کرد.

نجفی افزود: در گذشته در بحث خودرو خیلی غفلت کردیم و در این چند ماه با فشار‌های ایجاد شده توانسته ایم در تامین قطعات پیشرفت خوبی را داشته باشیم که خود این باعث رونق تولید می‌شود. این آهنگ اگر حفظ شود در آینده نزدیک می‌توانیم تا ۹۵ درصد  قطعات خودرو  را داخلی سازی و از واردات جلوگیری کنیم.

حدود ۶۵ درصد از قطعات خودرو داخلی است

منصور منصوری مدیر عامل شرکت ساپکو در حاشیه بازدید از نمایشگاه قطعات ایران خودرو گفت: حدود ۶۵ درصد از قطعات خودرو از مواد اولیه گرفته تا قالب‌ها کاملا داخلی است و ۳۵ درصد باقیمانده آن ارز بری دارد، یعنی مواد اولیه ساخت قطعات، وارد می‌شود.

مدیر عامل شرکت ساپکو در خصوص خودرو‌های دپو شده در پارکینگ خودروسازان تصریح کرد: حدود ۷۰ هزار خودرو بخاطر نبود قطعاتی همچون کاتالیست،‌ ای بی اس و کیسه هوا در پارکینگ‌ها دپو‌ شده است که اگر بحث انتقال ارز و ... انجام شود، به راحتی این خودرو‌ها آماده و وارد بازار می‌شود، این امر می‌تواند به سادگی قیمت‌ها را کاهش دهد.

این مطلب برایم مفید است