راهکار جلوگیری از گران فروشی بلیت هواپیما

کدخبر: 286804
اقتصادنیوز: جعفرزاده گفت: سازمان هواپیمایی برای جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیماها اقدام به راه‌اندازی دامنه نرخی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز: رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشور نرخ تکلیفی برای شرکت‌های هواپیمایی را تعیین نکرده است، گفت: با توجه به آنکه در سال‌های گذشته شرکت‌های هواپیمایی برابر قانون و مصوبه ارائه شده اقدام به آزادسازی قیمت‌ پروازها کردند؛  اما شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها برای جذب بیشتر مسافران اقدام به تعیین کف و سقف قیمتی برای بلیت‌ها کرده‌اند.

وی  اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت‌ها را بر اساس هزینه تمام شده یک ساعت نفر صندلی تعیین می‌کنند که هم اکنون با توجه به افزایش هزینه‌ها در پی نوسانات ارزی، برای حمایت بیشتر از مسافران بخش هوایی از دامنه نرخی استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: پرواز‌های مناطق سیل زده برقرار است/فرودگاه‌ها در بارش‌های اخیر، کمترین خسارت را دیدند

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: در بسیاری از  مسیرهای پروازی  حتی قیمت‌های تعیین شده از نرخ‌های تمام شده پروازها هم بسیار کمتر است و این مورد برای بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی زیان ده است.

جعفرزاده با تأکید بر اینکه تمام سقف و کف قیمت‌های تعیین شده در سایت  انجمن شرکت‌های هواپیمایی  و همچنین سازمان هواپیمایی قرار داده شده است، گفت: مسافران ‌می‌توانند جهت اطلاع از قیمت‌ تمام مسیرهای پروازی به این سایت مراجعه کنند و در صورتی که بلیت بالاتر از قیمت تعیین شده خریداری کرده‌اند، شکایت کنند.

وی اظهار کرد: مسافرانی که بلیت‌های خود را بالاتر از نرخ‌های تعیین شده خریداری کردند حتی ‌می‌توانند بعد از سفر به سایت سازمان هواپیمایی مراجعه کرده و مبلغ اضافه پرداختی خود را پس بگیرند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: هم اکنون ملاک و معیار  سازمان هواپیمایی  جهت دریافت شکایت‌های مسافران، دامنه‌های نرخی پروازها است و در صورتی که قیمت بلیت‌ها پایین‌تر از نرخ‌‌های اعلام  شده باشد شکایتی پذیرفته نیست.

جعفرزاده تأکید کرد: برخی اوقات و در ایام پیک سال واسطه‌گران و دلالان وارد بازار می‌شوند و نرخ‌هایی برای بلیت‌ها تعیین می‌کنند که پذیرفتنی نیست، بنابراین مسافران برای خرید بلیت حتما به سایت‌های مرتبط و یا سایت خود سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند تا با مشکل گران‌فروشی مواجه نشوند، البته دستگاه‌های نظارتی و سازمان هواپیمایی همواره در این ایام بر آژانس‌های هواپیمایی نظارت خواهند داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما