کدخبر: ۳۰۴۳۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تعمیر تاسیسات آرمکو چقدر طول می کشد؟

تعمیر تاسیسات آرمکو چقدر طول می کشد؟

اقتصاد نیوز: پس از حمله های چهاردهم سپتامبر که نیمی از تولید نفت عربستان را از بین برد، مقامات عربستان و پیمانکاران نفتی این کشور اعلام کردند ۱۰ هفته ای که مقامات آرامکو برای تعمیرات اعلام کرده بودند، تنها بخشی از زمان لازم برای این کار است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛  تعمیر تاسیسات نفتی آرامکو که هفته گذشته مورد حمله قرار گرفت، در شرایط اضطراری قرار دارد ولی بازگشت به ظرفیت کامل تولید احتمالاً ماه ها طول می کشد.

 پس از حمله های چهاردهم سپتامبر که نیمی از تولید نفت عربستان را از بین برد، مقامات عربستان و پیمانکاران نفتی این کشور اعلام کردند 10 هفته ای که مقامات آرامکو برای تعمیرات اعلام کرده بودند، تنها بخشی از زمان لازم برای این کار است.

 یک مقام رسمی عربستان گفت هزینه این تعمیرات احتمالاً به صدها میلیون دلار برسد .شرکت آرامکوی عربستان برای عرضه در بورس آماده می شد که بزرگترین اتفاق در تاریخ این شرکت است.

 امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو تاکید کرد تولید در این شرکت تا پایان ماه جاری به شرایط معمول برمیگردد و تاسیسات نفتی تا پایان نوامبر به حداکثر ظرفیت تولید خود خواهند رسید.

 تصاویر ماهواره ای پس از حملات نشان داد که تاسیسات بقیق 17 بار مورد اصابت قرار گرفته و میدان نفتی خریص هم دو بار هدف موشک ها قرار گرفته است.

 محل اصابت موشک ها نشان می دهد هدف از این حملات وارد کردن حداکثر خسارت بوده است.

 این حملات موشکی 5% عرضه جهانی نفت را کاهش داده  و بیش از 5 میلیون بشکه  تولید نفت عربستان را کم کرده است.

 عربستان سعودی 10 درصد نفت جهان را تولید میکند. در حالیکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قصد دارد این کشور را از وابستگی به نفت خارج سازد، آرامکو هنوز هم پولساز ترین منبع دولت عربستان است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند