کدخبر: ۳۰۹۱۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

راهکار مرکز آمار برای افزایش اعتماد مردم به آمارها

رئیس مرکز آمار گفت: به دنبال استفاده از شیوه‌های نوین آمارگیری در مرکز آمار هستیم، این شیوه‌ها موجب می‌شود که اعتماد مردم به آمارهای رسمی افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، جواد حسین زاده ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به محرمانه بودن آمار مردم اظهار کرد: این مساله مورد تاکید قانون است و تاکنون حتی یک مورد از آمارهایی که مردم در اختیار مرکز آمار قرار دادند را به نهادهای مختلف ندادیم.

وی ادامه داد: به دنبال استفاده از شیوه‌های نوین آمارگیری در مرکز آمار هستیم، این شیوه‌ها موجب می‌شود که اعتماد مردم به آمارهای رسمی افزایش یابد.

رئیس مرکز آمار افزود: رویکردی که این مرکز در زمینه آمارگیری دنبال می‌کند، این است که استفاده از شیوه‌های آمارگیری سنتی را کاهش بدهد تا نیاز به مراجعه حضوری کم شود.

حسین زاده رویکرد مرکز آمار را استفاده از شیوه‌های ثبتی محور دانست و تصریح کرد: استفاده از این شیوه‌ها موجب کاهش هزینه‌ها و ارتقای بهره وری می‌شود، اما نیاز به همکاری سیستم‌های مختلف و افراد جامعه دارد.

وی با بیان اینکه مرکز آمار ایران هماهنگ کننده نظام آماری در کشور است، خاطرنشان کرد: امکان برنامه ریزی بدون آمار وجود ندارد و در ایران نظام آماری خوبی وجود دارد.

انتهای پیام/78004*40

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند