پاسخ دفتر معاون‌اول رئیس‌جمهوری به منتقدان؛ رهبری دو بار تأیید کردند که لوایح FATF تصویب شود، چون داخلی هستند+فیلم

کدخبر: 309279
اقتصادنیوز:دفتر معاون اول رییس جمهور با اشاره به برداشت‌های متفاوت و موضع‌گیری سیاسی و غیر اخلاقی برخی افراد و رسانه‌ها از سخنان اسحاق جهانگیری در نشست با جمعی از علما و روحانیون تصریح کرد: برخی تلاش دارند تا هدف اصلی این سخنان مبنی بر ضرورت شفافیت در تصمیم‌گیری‌ها و اهمیت تسریع در تصویب لوایح مرتبط با FATF را به حاشیه ببرند.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در این اطلاعیه آمده است: «از آنجا که برداشت‌های متفاوتی از سخنان مهم جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور در نشست روز سه شنبه مورخ ٩٨/٧/٣٠ با جمعی از علما و روحانیون منتشر شده است و نیز با توجه به موضع‌گیری‌های سیاسی و غیر اخلاقی برخی افراد و رسانه‌ها که در چند روز اخیر سعی کردند هدف اصلی این سخنان مبنی بر ضرورت شفافیت در تصمیم‌گیری‌ها و نیز اهمیت تسریع در تصویب لوایح مرتبط با FATF برای کاهش مسائل معیشتی مردم و جلوگیری از ایجاد مشکلات جدید بانکی و اقتصادی برای کشور را به حاشیه ببرند، دفتر معاون اول رییس جمهور ذکر این نکته را لازم می داند که دکتر جهانگیری در این نشست تاکید نمودند "سران قوا در دو-سه جلسه خود تصویب کردند که لوایح مرتبط با FATF برای اداره کشور بسیار ضروری است".»

دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین برای تدقیق موضوع فیلم سخنرانی جهانگیری را منتشر کرده است. جهانگیری در سخنانش به صراحت می‌گوید: «سران قوا در دو-سه جلسه خود تصویب کردند که لوایح مرتبط با FATF برای اداره کشور بسیار ضروری است. هر دوباری که تأیید کردیم آقا تأیید کردند که لوایح تصویب شود چون لوایح داخلی هستند ولی همانجور مانده است. نمی‌شود دست و پای کسی را بست و گفت شنا کن. البته ما [شنا] می‌کنیم. آنها می‌دانند ما مدیران قوی‌ای هستیم و می‌توانیم این کارها را انجام دهیم».

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید