کدخبر: ۳۰۹۸۹۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ابزار کلیدی در مدل اقتصاد مقاومتی ایران به روایت «اویل پرایس»

اقتصادنیوز؛ اویل پرایس در گزارشی که گزارشی به بررسی قابلیت‌های نفتی ایران پرداخت و از تولید پتروشیمی، به عنوان ابزاری کلیدی در مدل اقتصاد مقاومتی ایران ناک برد و مدعی شد ایران در حال گسترش تولید گاز مایع است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ اویل پرایس نوشت: «ایران تولید بنزین خودکفا شده و به دنبال تقویت ظرفیت صادراتی بنزین است. پالایشگاه ستاره خلیج فارس با صادرات محصولات نفتی تنها در هفت ماهه نخست امسال ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشته  است. برای اینکه حجم صادرات و درآمد این شرکت در ماه‌های آتی از ۳۶۰۰۰۰ بشکه در روز به ۵۴۰۰۰۰ بشکه در روز برسد، تلاش هایی در دست اجرا است.

تولید پتروشیمی، ابزاری کلیدی در مدل اقتصاد مقاومتی ایران/ تهران در حال گسترش تولید گاز مایع است

تولید گاز پارس جنوبی رو به افزایش است. گسترش تولید گاز مایع ایران، اجازه تولید نفت شیرین را می‌دهد که می‌تواند در طیف گسترده‌ای از محصولات پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرد.

تهران مشغول بررسی طرح‌های اولیه بخش بنزین است. این طرح که دو سال و نیم پس از برجام اجرا شد، به ایران اجازه می‌داد تا حداقل ده درصد از کل نیازهای دیزلی و بنزینی اروپای جنوبی را تامین کند و به بزرگترین تولیدکننده بنزین خاورمیانه تبدیل شود. اکنون تحریم‌ها مانع پیشبرد این طرح شده است. 

صادرات بنزین و تولید پتروشیمی از ویژگی‌های مهم برنامه ایران برای بقا در شرایط تحریم است. تولید پتروشیمی ابزاری کلیدی در مدل اقتصاد مقاومتی ایران است.

 تهران همچنین معتقد است که شرکت‌های اروپایی حتی تا قبل از برداشته شدن تحریم‌ها می‌توانند در بخش پتروشیمی با ایرانی‌ها وارد همکاری شوند.»

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند