کدخبر: ۳۲۴۱۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خسارت ۲۰ هزار میلیارد تومانی ایران از حوادث طبیعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از آغاز امسال بیش از ۲۰ هزار میلیارد خسارت به کشور وارد شده که تاکنون ۱۷ هزار میلیارد آن پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت عصر امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان در شهرستان عنبرآباد اظهارداشت: سه منبع برای پرداخت‌های خود داریم که باید برای امور عمرانی خرج کنیم از نفت، مالیات و فروش اوراق و اسناد مالی است.

وی با بیان اینکه در چهار الی پنج استان مالیات وصول می‌شود و در بقیه استانها که واحدهای بزرگی ندارند مالیات آنچنانی دریافت نمی‌شود افزود: چند استانی که درآمد بالای مالیاتی دارند توقع نداشته باشند که مازاد آن برگشت بخورد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با عنوان اینکه برای شروع هر پروژه در ماده 23 قانون باید ارزیابی و بررسی تا پایان دوره طرح داشته باشیم گفت: وزارت مربوطه باید دفاع کند تا مشکل آب روستایی استان کرمان حل شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات لازم برای آبرسانی به روستاهای استان کرمان در صورت ارائه و دفاع از طرح پیشنهادی اختصاص می‌دهیم افزود: مشکل اورژانس هوایی جنوب کرمان را به کمک وزارت بهداشت برطرف می‌کنم.

نوبخت با بیان اینکه از آغاز امسال بیش از 20 هزار میلیارد خسارت به کشور وارد شده که تاکنون 17 هزار میلیارد آن پرداخت شده است گفت: ظرف مدت یک هفته هزینه متوفی‌شدگان در حوادث سیل پرداخت می‌شود.

وی با عنوان اینکه در بارندگی‌های اخیر 365 میلیارد تومان در استان کرمان خسارت وارد شده است که 300 میلیارد آن را دولت پرداخت می‌کند و مابقی آن تخصیصی است افزود: درخواست‌ها سیل فروردین ماه باید به وزارت کشور ارسال شود تا این خسارات جبران شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه آنچه مرتبط با حوادث غیرمترقبه است با هماهنگی سازمان مدیریت بحران اقدام شده تا مشکل آنها حل شود گفت: برای مبارزه با ملخ در جنوب کرمان آنچه که نیاز این منطقه است از طریق سازمان مربوطه پیگیری می‌شود تا اعتبارات لازم به این مهم اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی و جاری طبق قانون بودجه بین همه استان‌ها تصویب و توزیع می‌شود اظهار داشت: در هر سفر برای تکمیل توسعه کشور مصوباتی تهیه می‌شود که با همکاری وزرا و استانداران اولویت‌های استان حساب می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه در سفر اول رئیس جمهور به استان کرمان 43 مصوبه داشت که 968 میلیارد تومان تصویب کردند و از هزار و 33 میلیارد پرداخت شده است افزود: در سفر بعد حدود 30 مصوبه به تایید رسید که هزار و 208 میلیارد تومان آن تصویب شده که بیش از 600 میلیارد آن پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه مابقس این اعتبارات به زودی پرداخت می‌شود عنوان کرد: جنوب استان کرمان نیازمند مساعدت مالی است که باید به این منطقه توجه جدی شده و باید برای جنوب استان کارهای زیادی انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه نسبت به قولی که می‌دهیم باید پایبند باشیم و عملی کنیم افزود: در سال جاری شبکه ریل 5 مرکز استان به شبکه سراسری وصل شده است.

وی با اشاره به اینکه مقاوم ایستاده‌ایم و در برابر دشمنان پاسخ کوبنده می‌دهیم گفت: امروز با شدیدترین تحریم تاریخی روبه‌رو هستیم با این وجود در کشور مشکلی نداریم و با تمام قوا ایستاده‌ایم و کشور را پشتیبانی می‌کنیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند