کدخبر: ۳۲۹۹۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تایید درخواست بازنشستگی ۱۷۰۰ کارگر مشاغل سخت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به بررسی ۳ هزار و ۹۷۷ مورد تقاضای بازنشستگی پیش از موعد در این استان در امسال، از تایید هزار و ۷۱۹ تقاضا خبر داد. س

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، هراب مختاری گفت: فارس همواره یکی از استان‌های پیشرو در اجرای قوانین بازنشستگی پیش از موعد کارگران در مشاغل سخت و زیان آور بوده است.
او ادامه داد: همه درخواست‌های طرح شده توسط متقاضیان بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور، در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت و از طریق سامانه مشاغل سخت و زیان آور رسیدگی می‌شود.
مختاری افزود: با به کارگیری تدابیر ویژه و بررسی سامانه‌ای درخواست‌ها زمان رسیدگی از 9 ماه در اوایل سال به یک ماه در پایان سال کاهش یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 50 جلسه کمیته بدوی برگزار شده است؛ یادآور شد: در این راستا 3408 تقاضا در غالب 13 هزار و 209 عنوان شغلی از 50 هزار و 920 کارگاه ثبت شده است.
او خاطرنشان کرد: در این رابطه 22 جلسه تجدید نظر برای 569 تقاضا در 1045 عنوان شغلی از 660 کارگاه ثبت و مورد بررسی قرار گرفته است.
مختاری در ادامه یادآور شد: کارگران با 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور این امکان را دارند که درخواست بازنشستگی خود را برای طرح در کمیته‌های تخصصی بدوی و تجدید نظر، مطرح کرده و از مزایای قانونی تعیین شده استفاده کنند.
وی با بیان اینکه کمیته‌های استانی از نمایندگان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، تشکل کارگران و کارفرمایان استان تشکیل شده است، گفت: کارگران می‌توانند درخواست خود را با مراجعه به نشانی اینترنتی SAKHT.MCLS.GOV.IR ثبت کنند.
مختاری با بیان اینکه بازرسی‌های مستمر از کارگاه‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کارفرما موظف است اقدامات لازم برای سالم سازی شرایط محیط کار را در ظرف 2 سال انجام دهد.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، همچنین با اشاره به شرایط کنونی ناشی از شیوع کروناویروس، گفت: کارفرمایان مکلف و موظف به ایمن سازی محیط کار و رعایت آئین نامه‌های مرتبط و به خصوص ضد عفونی کردن مرتب واحد‌های خود در مقابله با ویروس کرونا هستند.
این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند