کدخبر: ۳۲۹۹۵۷ لینک کوتاه

فرماندار آبادان:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای آبادان تعطیل می شوند

فرماندار آبادان با تأکید بر تعطیلی همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهرستان، گفت: همه اصناف ملزم به رعایت این امر هستند و اداره صمت موظف به تأمین اقلام اساسی شهرستان در این مدت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر ، سید زین العابدین موسوی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح مصوبات نشست که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و فرماندار ویژه خرمشهر نیز برگزار شد، اظهار کرد: موضوع تهدید سلامت مردم با توجه به جهش آمارها فوق العاده مهم و حیاتی است و با متخلفینی که بیانیه‌های شورای تأمین را نادیده می‌گیرند یا ناقص اجرا می‌کنند، برخورد جدی می‌شود.

وی افزود: لذا با توجه به حساسیت موضوع از فردا تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های مشابه در منطقه تعطیل خواهد بود و هیچ عذری پذیرفته نیست؛ همه اصناف ملزم به رعایت این امر هستند و این تصمیم لازم الاجر است و با متخلفان آن برخورد خواهد شد.

موسوی ادامه داد: همچنین انتقال متوفیان به آرامستان ها فقط با آمبولانس‌های تحت اختیار آرامستان و با نرخ مصوب شهرداری صورت می‌پذیرد.

وی خبر داد: شهرداری‌ها نیز مکلف شدند نسبت به تعطیلی جدی همه کیوسک‌ها و غرفه‌های در سطح شهر را بدون هیچ ملاحظه‌ای اقدام کنند، بدیهی است حق الاجاره مدت تعطیلی اخذ نخواهد شد.

رئیس شورای تأمین آبادان افزود: اداره صمت آبادان نیز موظف به تأمین اقلام اساسی شهرستان در این مدت شده است. همچنین مقرر شد نیروی انتظامی و اجراییات شهرداری هر دو شهرستان نسبت به تعطیلی و جمع‌آوری آثار میوه‌فروشی‌ها و سایر بساطی‌ها از میدان الفی تا خرمشهر در اسرع وقت اقدام و متخلفان را به دادسرا معرفی کنند.

موسوی بیان داشت: درب ورودی و درب‌های اضطراری تمام بازارچه‌ها نیز توسط نیروی انتظامی مسدود و کنترل خواهد شد.

وی در پایان گفت: اجازه تردد به خودروهای حامل مواد غذایی، سوخت، دارو، مواد فاسدشدنی و مواد اولیه کارخانجات و اجازه عبور به پیمانکاران دوایر دولتی فقط با ارائه معرفی‌نامه در ورودی شهرستان آبادان نیز از دیگر مصوبات این نشست است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند