کدخبر: ۳۳۰۴۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش بینی قیمت نفت در سال 2020

پیش بینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۰

اقتصاد نیوز: بانک بارکلیز با اشاره به فشارهای کاهنده ناشی از جنگ قیمت بین عربستان و روسیه و کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا، پیش بینی خود از قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ را کاهش داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، بانک بارکلیز با اشاره به فشارهای کاهنده ناشی از جنگ قیمت بین عربستان و روسیه و کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا، پیش بینی خود از قیمت نفت در سال 2020 را کاهش داد.

این بانک انگلیسی چشم انداز قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در سال 2020 میلادی را 12 دلار کاهش داده و به ترتیب به 31 و 28 دلار در هر بشکه رسانده است.

تحلیلگران این بانک در یادداشتی نوشتند: «احتمالا تا زمانی که وضعیت بحران کرونا بهبود یابد قیمت نفت تحت فشار خواهد بود و اگر مسیر موازنه های پیش بینی شده بازار ادامه یابد، حتی عربستان و روسیه نیز از تبعات افت قیمت نفت مصون نخواهند ماند.»

پیش از این چند بانک دیگر با اشاره به از هم پاشیدن ائتلاف نفتی اوپک و روسیه و همچنین بحران کرونا اقدام به کاهش پیش بینی خود از قیمت نفت کرده بودند.

بارکلیز همچنین پیش بینی کرده که ظرفیت جهانی ذخیره نفت خام در خشکی به 1.5 میلیارد بشکه برسد و روزانه بیش از 5 میلیون بشکه مازاد عرضه در سال جاری در بازار وجود داشته باشد. پیش بینی شده که متوسط مازاد عرضه در سه ماهه دوم سال به 10 میلیون بشکه در روز برسد. در عین حال به گفته تحلیلگران بارکلیز «بعید است خریدهای آمریکا برای پر کردن ذخایر نفتی استراتژیک خود زیان تولید کنندگان آمریکایی را کاهش دهد.»

آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد که ظرفیت ذخایر نفتی استراتژیک این کشور کمتر از 80 میلیون بشکه است و اگر در طی یک بازه زمانی 6 ماهه اقدام به پر کردن این ذخایر شود به معنای جذب روزانه کمتر از نیم میلیون بشکه نفت از بازار خواهد بود، در حالی که پیش بینی شده که در سه ماهه دوم سال حدود 10 میلیون بشکه مازاد عرضه در بازار وجود داشته باشد.


 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند