گاردین خبر داد

ورود قریب‌الوقوع کیت‌های خانگی تست کرونا به بازار

کدخبر: 330545
اقتصادنیوز: به زودی هزاران کیت آزمایش خانگی ۱۵ دقیقه‌ای برای بررسی ابتلا به کرونا توسط آمازون به مردم در انگلستان تحویل داده می‌شود. طبق گزارش سازمان بهداشت عمومی انگلیس (PHE)این اقدامی است که می‌تواند زندگی بسیاری از افراد را به حالت عادی که پیش از دوران قرنطینه وجود داشت برگرداند.
به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از «انتخاب»،گاردین خبرداد شارون پیکوک، مدیر سرویس ملی عفونت در PHE، به نمایندگان کمیته علوم و فناوری پارلمان انگلیس  گفت که آزمایش گسترده در انگلیس تا هفته آینده امکان پذیر است.

این کیت ها به نظر می‌رسد مانند کیت های تست حاملگی عمل می کند. شما با انگشت زدن روی کیت و گرفتن قطره ای خون، و تجزیه و تحلیل آن توسط متوجه می شوید که بالاخره به کرونا مبتلا هستید یا نه. 

قرار است این دستگاه ابتدا در آکسفورد برای اطمینان از عملکرد آن مورد بررسی قرار بگیرد و دانشمندان امیدوارند که این محصول در آکسفورد اعتبار سنجی شود.

پیکوک گفت: این اتفاق طی هفته جاری رخ خواهد داد و سپس برای آزمایش کارمندان اداره مراقبت‌های بهداشتی و همچنین عموم مردم در دسترس خواهد بود. وی گفت: «چندین میلیون تست برای استفاده خریداری شده است. این‌ها محصولاتی کاملاً جدید هستند.»

آمازون موافقت خود را برای توزیع این کیت ها اعلام کرده است و کیت ها نیز در مراکز معتبر به فروش می‌رسد. پیکوک در پاسخ به این سؤال که آیا کیت ها در روز‌های آتی با قیمت مناسب در دسترس خواهند بود، گفت: «بله، کاملاً. اگر هزینه‌ای برای تست‌ها وجود داشته باشد، احتمالا حداقل هزینه  خواهد بود.»

در دسترس بودن گسترده تست ابتلا به کرونا از طریق انگشت که نتایج را در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نشان می‌دهد، می‌تواند یک گزینه مهم برای تغییر شرایط فعلی باشد.  پزشکان و پرستاران NHS با این دستگاه بلافاصله می‌دانند که آیا کرونای آن‌ها بهبود یافته است یا خیر و این محصول  به آن‌ها امکان می‌دهند که زودتر سر کار خود برگردند. افزون بر کارمندان NHS، هر شخص دیگری قادر خواهد بود بداند که آیا ویروس داشته و از این رو مصون هستند یا خیر.   این بدان معنی است که آن‌ها می‌توانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند و دیگر نیازی به کار از خانه  یا فاصله گرفتن از افراد دیگر نیست. به طور گسترده‌ای تصور می‌شود که  ابتلا به کرونا، باعث می‌شود که مردم از این بیماری در امان باشند (مصونیت بگیرند) یا اگر بار دوم به آن مبتلا شوند، آن را منتقل نمی‌کنند.

انگلستان تنها کشوری نیست که این تست را سفارش می‌دهد. پیکوک می‌گوید: «این آزمایشات در سراسر اروپا و نقاط دیگر سفارش داده می‌شود و در جنوب شرقی آسیا نیز خریداری می‌شوند. این روشی گسترده است. ما در انجام این کار تنها نیستیم.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما