کدخبر: ۳۳۳۴۱۵ لینک کوتاه

هزینه مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان ها بسیار پرهزینه است به گونه ای که برای یک بیمار در هر روز، بیمه ها یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال پول پرداخت می کنند و هم اکنون برای یک بیمار بستری شده در روز از جیب دولت و ملت ۷ میلیون ریال هزینه لوازم حفاظتی می شود.

 

به گزارش اقتصادنیوز، ایرج حریرچی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج اظهار داشت: از تمامی مردم کشور می خواهیم در هفته های آینده همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند تا میزان این بیماری و ورود به بیمارستان ها به حداقل برسد.

وی افزود: با همکاری مطلوب مردم می توانیم وضعیت بهتری داشته باشیم و هزینه های فعلی را در جاهای دیگری برای رفاه مردم هزینه کنیم .

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به عملکرد بسیار موفق استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مقابله با بیماری کرونا، تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد کمترین تعداد مرگ و میر افراد مبتلا به ویروس کرونا را نسبت به دیگر استان ها دارا ست.

حریرچی بیان کرد: تعداد بیمار بستری در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد تنها 18 نفر است و هیچ بیماری کرونایی در آی سی یو نیست.

وی ابراز داشت: بیمارستان های این استان به ویژه در یاسوج مرکز این استان از لحاظ تخت بیمارستان و تخت ای سی یو بسیار مجهز است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص این دستاورد ها هشدار جدی داد و افزود: چنانچه تعدی از اصول فاصله گذاری هوشمند انجام بشود با توجه به اینکه این استان از لحاظ آب و هوایی در فصل بهار بسیار مطلوب است، تقاضا داریم مردم این استان و دیگر استان ها به کهگیلویه و بویراحمد سفر نکنند و خود و مردم را در معرض خطر قرار ندهند.

حریرچی با اشاره به موضوع کوچ عشایر در این استان و خطرات پیش رو ، تاکید کرد: کوچ عشایر مقابله ویروس کرونا را کمی پیچیده می کند اما در این خصوص برنامه ریزی های لازم از سوی متولیان امر در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

وی گفت: امید است از تجربیات این استان در سایر استان ها استفاده شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد 723 هزار نفر جمعیت دارد و تعداد مبتلایان به کرونا در این استان به 326 بیمار رسیده است.

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون 79 هزار و 494 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 89 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 4958 نفر رسید.

از دیروز تا امروز 29 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 1499 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کرونایی 19 در کشور به 79 هزار و 494 نفر رسید.

متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 89 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و تا امروز 4958 نفر از بیماران، جان باخته اند.

تا امروز 54 هزار و 64 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و 3563 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون 319 هزار و 879 آزمایش تشخیص ویروس کرونا در کشور انجام شده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند