هزینه مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها

کدخبر: 333415
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان ها بسیار پرهزینه است به گونه ای که برای یک بیمار در هر روز، بیمه ها یک میلیون و 830 هزار ریال پول پرداخت می کنند و هم اکنون برای یک بیمار بستری شده در روز از جیب دولت و ملت 7 میلیون ریال هزینه لوازم حفاظتی می شود.

 

به گزارش اقتصادنیوز، ایرج حریرچی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج اظهار داشت: از تمامی مردم کشور می خواهیم در هفته های آینده همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند تا میزان این بیماری و ورود به بیمارستان ها به حداقل برسد.

وی افزود: با همکاری مطلوب مردم می توانیم وضعیت بهتری داشته باشیم و هزینه های فعلی را در جاهای دیگری برای رفاه مردم هزینه کنیم .

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به عملکرد بسیار موفق استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مقابله با بیماری کرونا، تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد کمترین تعداد مرگ و میر افراد مبتلا به ویروس کرونا را نسبت به دیگر استان ها دارا ست.

حریرچی بیان کرد: تعداد بیمار بستری در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد تنها 18 نفر است و هیچ بیماری کرونایی در آی سی یو نیست.

وی ابراز داشت: بیمارستان های این استان به ویژه در یاسوج مرکز این استان از لحاظ تخت بیمارستان و تخت ای سی یو بسیار مجهز است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص این دستاورد ها هشدار جدی داد و افزود: چنانچه تعدی از اصول فاصله گذاری هوشمند انجام بشود با توجه به اینکه این استان از لحاظ آب و هوایی در فصل بهار بسیار مطلوب است، تقاضا داریم مردم این استان و دیگر استان ها به کهگیلویه و بویراحمد سفر نکنند و خود و مردم را در معرض خطر قرار ندهند.

حریرچی با اشاره به موضوع کوچ عشایر در این استان و خطرات پیش رو ، تاکید کرد: کوچ عشایر مقابله ویروس کرونا را کمی پیچیده می کند اما در این خصوص برنامه ریزی های لازم از سوی متولیان امر در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

وی گفت: امید است از تجربیات این استان در سایر استان ها استفاده شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد 723 هزار نفر جمعیت دارد و تعداد مبتلایان به کرونا در این استان به 326 بیمار رسیده است.

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون 79 هزار و 494 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 89 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 4958 نفر رسید.

از دیروز تا امروز 29 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 1499 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کرونایی 19 در کشور به 79 هزار و 494 نفر رسید.

متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 89 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و تا امروز 4958 نفر از بیماران، جان باخته اند.

تا امروز 54 هزار و 64 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و 3563 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون 319 هزار و 879 آزمایش تشخیص ویروس کرونا در کشور انجام شده است.

تیتر یک
  • معیار دلاری برای اجاره مغازه ها+جدول

    اقتصادنیوز :‌بررسی میدانی املاک تجاری نشان می دهد با وجود آن که کرونا وضعیت کسب این واحدها را دچار مشکل کرده اما…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید