کدخبر: ۳۳۳۸۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ریزنمرات مالی شهرداری تهران در ۱۱ ماه سال ۹۸

اقتصادنیوز:​خزانه‌دار شورای شهر تهران گزارش عملکرد مالی ۱۱ ماهه شهرداری تهران در سال ۹۸ را ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر مطابق با این گزارش، طی دوره ۱۱ ماهه سال ۹۸ مبلغ ۱۴ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان معادل ۶۸درصد درآمد کسب شده، همچنین کسری عملکرد ۷ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان معادل ۳۲درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

حسن رسولی درباره حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران (دی و بهمن سال ۱۳۹۸) اظهار کرد: در دو ماه دی و بهمن شهرداری تهران موظف بوده نسبت به تامین منابع در سقف ۳ هزار و ۵۸۴ میلیارد تومان اقدام کند. میانگین تحقق درآمد در این دو ماه مبلغ ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان بوده و معادل ۷۱ درصد درآمد کسب شده است. خزانه‌دار شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب اولیه شورا موظف بوده است در برش عملکردی دی ماه خود نسبت به تامین منابع در سقف یک هزار و ۵۶۹ میلیارد تومان اقدام کند. ماخذ محاسبه درآمد دی ماه بودجه مصوب (۱۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان) است. در دی ماه مبلغ هزار و ۶۱ میلیارد تومان معادل ۶۸ درصد درآمد کسب شده است همچنین در برش عملکردی بهمن ماه با اضافه شدن متمم بودجه (۲۴ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان)، شهرداری موظف به تامین منابع در سقف ۲ هزار و ۱۵ میلیارد تومان شده که مبلغ یک هزار و ۴۷۹ میلیارد تومان معادل ۷۳ درصد درآمد کسب شده است. نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در بخش عملکرد هزینه‌ای دی و بهمن سال ۹۸ اظهار کرد: شهرداری تهران در دو ماه دی و بهمن تا سقف ۲ هزار و ۹۱۵ میلیارد تومان اجازه هزینه‌کرد داشته که با اعلام مبلغ ۲ هزار و ۵۸۹ میلیارد تومان در دو ماه تقریبا معادل ۸۸ درصد مصارف خود را منظور و ثبت کرده است. رسولی درباره عملکرد حساب درآمد و هزینه ۱۱ ماهه سال ۹۸ نیز اظهار کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی ۱۱ ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۲۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان اقدام کند. طی این دوره ۱۱ ماهه مبلغ ۱۴ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان معادل ۶۸ درصد درآمد کسب شده است. بنابراین طی ۱۱ ماهه مذکور کسری عملکرد ۷ هزار و ۱۷۹ میلیارد تومان معادل ۳۲ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع درآمد 11 ماهه مبلغ 12 هزار و 290 میلیارد تومان آن معادل ۸۲ درصد نقد و ۱۸ درصد آن غیرنقد است. از کل درآمد نقدی وصولی ۴۱ درصد آن درآمد پایدار و ۵۹ درصد آن درآمد ناپایدار است.

خزانه‌دار شورای شهر تهران در توضیح عملکرد هزینه‌ای تصریح کرد: در این دوره، شهرداری اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ15 هزار و 986 میلیارد تومان هزینه کند. طی دوره مذکور مبلغ 13 هزار و 289 میلیارد تومان (۸۳ درصد) هزینه در دفاتر ثبت شده است که از این مبلغ ۹۵ درصد به‌صورت پرداخت‌های نقدی و 5 درصد هزینه غیرنقدی است. بدیهی است این شاخص نمایانگر میزان ثبت رویدادهای هزینه‌ای در دفاتر مالی بوده و آثار دیگری بر آن مترتب نیست.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند