کدخبر: ۳۳۶۱۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات میزان دسترسی شهروندان ایرانی به تلفن همراه در سه ماه چهارم سال ۹۸+جدول تفکیکی

اقتصادنیوز: آمارهای جدید منتشر شده از سازمان رگولاتوری نشان می‌دهد که ضریب نفوذ تلفن‌همراه در سه ماه چهارم سال ۹۸ در مقایسه با سه ماه سوم همین سال با کاهش ۰۴/ ۰درصدی همراه بوده است. این آمار بر اساس عملکرد اپراتورهای تلفن همراه در کشور اعلام شده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از«ایسنا» ویژگی‌هایی از جمله تعداد خطوط واگذارشده، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش جاده‌ای، درصد پوشش جمعیتی، شهر و روستاهای تحت پوشش و درصد مکالمات موفق در هر یک از اپراتورها متفاوت است که می‌تواند آنها را از هم متمایز کند. این شاخص‌ها نشان می‌دهد درحال‌حاضر تعداد خطوط فعال تلفن همراه تا پایان سه ماه چهارم سال ۱۳۹۸، به ۱۱۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۵۲ عدد رسیده که ضریب نفوذ را به ۰۷/ ۱۴۲ درصد می‌رساند که در مقایسه با سه ماه سوم، با کاهش ۰۴/ ۰درصدی مواجه است.

ضریب نفوذ موبایل اشباع شد؟

مطابق آمار منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماه‌ چهارم سال ۱۳۹۸، خطوط واگذار شده دائمی ۲۴ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۹۰ عدد و خطوط واگذار شده اعتباری ۱۶۲ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۵۱۹ عدد است که مجموع خطوط واگذار شده دائمی و اعتباری را به ۱۸۷میلیون و ۷۳ هزار و ۶۰۹ عدد می‌رساند.   از میان خطوط واگذار شده، ۲۱ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۷۰۶ خط دائمی فعال و ۹۶ میلیون و ۵۵ هزار و ۷۴۶ خط اعتباری فعال وجود دارد که مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۱۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۵۲ عدد می‌رساند. همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه تا پایان سه‌ماه چهارم سال ۱۳۹۸ برابر ۰۷/ ۱۴۲درصد است.  همچنین شاخص‌های دیگری از جمله تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش جاده‌ای، درصد پوشش جمعیتی، شهر و روستاهای تحت پوشش، درصد مکالمات موفق و غیرموفق نیز وجود دارد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این شاخص‌ها را برای هر یک از اپراتورها بررسی کرده است.  در اپراتور همراه اول، تعداد خطوط واگذار شده دائمی تا پایان سه ماه چهارم سال ۱۳۹۸ به ۲۰ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۶۸۳ رسیده که از این میان تعداد ۱۹ میلیون و ۴۰ هزار و ۶۶۲ خط فعال است.

خطوط واگذار شده اعتباری نیز به ۶۹ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۶۷۲ عدد رسیده که از این میان ۴۳ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۶۱۵ خط فعال است. همچنین ضریب نفوذ این اپراتور ۵۰/ ۷۵ درصد اعلام شده است. طبق این آمار، ۵/ ۹۶ درصد تحت پوشش۲G و ۸۵ درصد تحت پوشش۳G و ۸۱ درصد تحت پوشش۴G قرار دارند.  همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش تا پایان سه ماه چهارم به ۱۳۲۱ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۴۱/ ۸۶ درصد رسیده است.  در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذار شده دائمی تا پایان سه ماه چهارم سال ۱۳۹۸ به چهار میلیون و ۸۵ هزار و ۹۳۷ رسیده که از این میان تعداد ۲ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۸۷۲ خط فعال است. خطوط واگذار شده اعتباری نیز به ۸۴ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۵۰۸ عدد رسیده که از این میان ۴۸ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۶۴۳ خط فعال است. 

همچنین ضریب نفوذ این اپراتور ۷۳/ ۶۱درصد اعلام شده است. طبق این آمار، ۹۴/ ۸۶ درصد تحت پوشش۲G، ۹۰/ ۷۷ درصد تحت پوشش ۳G و ۱۲/ ۵۰ درصد تحت پوشش ۴G قرار دارند. همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش تا پایان سه ماه چهارم به ۱۳۰۸ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۱۷ هزار و ۸۶۲ رسیده است. میزان پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۳۹/ ۶۷ درصد رسیده است.  در اپراتور رایتل، تعداد خطوط واگذار شده دائمی تا پایان سه ماه چهارم سال ۱۳۹۸ به ۱۸۷ هزار و ۳۷۰ رسیده که از این میان تعداد ۱۰۰ هزار و ۱۷۲ خط فعال است.   خطوط واگذار شده اعتباری نیز به ۷ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۷۳۹ عدد رسیده که از این میان ۳ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۵۸۸ خط فعال است. همچنین ضریب نفوذ این اپراتور ۸۲/ ۴ درصد اعلام شده است. طبق این آمار، ۴۴/ ۶۲ درصد تحت پوشش ۳G و ۵۵/ ۲۷ درصد تحت پوشش ۴G قرار دارند. همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش تا پایان سه ماه چهارم به ۴۶۹ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۷۷ رسیده است. میزان پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۳۶/ ۲۹ درصد رسیده است.

Untitled-1

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند