کدخبر: ۳۳۷۵۷۰ لینک کوتاه

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر پاسخ داد

چرا طلا در بازار امروز تهران کاهشی شد؟

اقتصادنیوز:نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اعلام این که قیمت ها در بازار نزولی شده ۲ دلیل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه را تشریح کرد.

 

محمد کشتی آرای

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: درحالی که قیمت جهانی طلا امروز با افزایش ۲۱ دلاری به هر اونس ۱۷۲۱ دلار رسیده، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با کاهش همراه بوده است.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضا از جمله دلایل کاهش قیمت طلا و سکه در بازار است، تصریح کرد:‌ قیمت ها در بازار نزولی شده و درحالی که قیمت ها تا دو روز قبل ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شده بود امروز به ۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه  هر دلار که تا ۱۷ هزار و ۲۵۰ تومان افزایش یافته بود امروز به ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان کاهش یافته است، گفت:‌ قیمت سکه طرح قدیم نیز ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، سکه یک گرمی یک میلیون تومان تعیین شده و مورد داد و ستد قرار گرفته است.

کشتی آرای ادامه داد:‌ هر مثقال طلا که در روزهای گذشته تا ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان افزایش یافته بود امروز به ۲ میلیونو ۹۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز که تا ۷۰۵ هزار تومان بالا رفته بود امروز به ۶۸۵ هزار تومان کاهش یافته است.

وی گفت: بنظر می رسد با توجه به کاهش تقاضا و همچنین کاهش داد و ستدها با توجه به قیمت هایی که در بورس معامله می شود و کاهش حباب سکه از ۴۵۰ هزار تومان به ۳۵۰ هزار تومان، از قیمت های صعودی به ثبات نسبی قیمت خواهیم رسید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند