رئیس مرکز بهداشت والفجر شیراز:

۶۰ واحد صنفی غیرمجاز تعطیل شدند

کدخبر: 339099
اقتصادنیوز؛ رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز اعلام کرد که ۶۰ واحد صنفی غیرمجاز در این شهر بعد از بازرسی آنها، تعطیل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ احمد رضازاده افزود: پیرو ابلاغ آیین نامه های گام دوم مبارزه با کووید ۱۹ مربوط به فعالیت واحدهای صنفی در چارچوب قوانین اعلام شده و به دنبال آن تشدید بازدیدها از این مراکز از پانزدهم فروردین تا پایان اردیبهشت امسال، شصت واحد صنفی متخلف با دستور مقام قضایی تعطیل شد.

رضازاده افزود: مراکز متخلف به دلیل رعایت نکردن موارد آیین نامه شامل فاصله گذاری اجتماعی، اقدامات کنترلی بهداشتی، بهداشت فردی، استفاده از وسایل حفاظت فردی، بهداشت مواد غذایی و ابزار و تجهیزات، با همکاری مرجع قضایی و اداره اماکن نیروی انتظامی تعطیل شد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت والفجر نیز واحدهای صنفی متخلف را شامل لبنیات فروشی، اغذیه فروشی، فروشگاه های جزیی و کلی عرضه مواد غذایی، کافی شاپ، قنادی، نانوایی و میوه فروشی عنوان کرد.

مسعود قنبریان افزود: تعطیلی یک مرکز در خصوص انجام تخلف های بهداشتی، پس از چندین بار بازدید و ارایه اخطار به متصدی مرکز، با دستور مقام قضایی انجام می شود، بنابراین تمامی فروشندگان موادغذایی که ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارند، اخطار های بهداشتی را جدی بگیرند و برای رفع نقص مشکل های بهداشتی واحد خود تلاش کنند.

او ادامه داد: در این برنامه ضربتی که از سوی کارشناسان بهداشت محیط در حال انجام است، تمامی صنوف و مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی و همچنین اماکن عمومی مورد بازدید و بررسی قرار می گیرند که در صورت مشاهده تخلف های بهداشتی، برخورد قانونی می شود.

قنبریان ضمن تشکر از همکاری و حمایت مقام قضایی در مسایل بهداشتی و سلامت مردم و نیز تلاش شبانه روزی کارشناسان و بازرسان بهداشتی، بیان کرد: مرکز بهداشت، ضمن احترام و در نظر گرفتن حقوق متصدیان و مدیران مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، در راستای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان، تلاش می کند.

کارشناس مسئول بداشت محیط مرکز والفجر شیراز تاکید کرد:  شهروندان هنگام مراجعه به واحدهای صنفی نسبت به رعایت فاصله مناسب در هنگام خرید، به همراه داشتن دستکش و ماسک و استفاده از کارت بانکی به جای پول نقد اقدام کنند و در صورت مشاهده تخلف های بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، می توانند در طول شبانه روز با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی شکایت اقدام لازم انجام شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما