بهترین ماه تاریخ معاملات نفت آمریکا ثبت شد

کدخبر: 339965
اقتصادنیوز: قیمت نفت خام آمریکا در پایان معاملات روز جمعه و در آخرین روز معاملاتی این ماه بیش از ۵ درصد جهش کرد و سود این ماه خود را به ۸۸ درصد رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، در پایان معاملات روز جمعه و در آخرین روز معاملاتی این ماه، قیمت نفت خام آمریکا بیش از ۵ درصد جهش کرد و سود این ماه خود را به ۸۸ درصد رساند. این بهترین عملکرد ماهانه در تاریخ بازارهای نفت آمریکا است. رکورد قبلی مربوط به سپتامبر ۱۹۹۰، بود و در آن ماه شاخص نفت آمریکا ۴۴.۵ درصد جهش کرده بود.

افزایش تقاضای نفت با بازگشت اقتصادهای جهان از قرنطینه کرونا و کاهش تولید بی‌سابقه نفت توسط تولیدکنندگان بزرگ باعث شد که قیمت‌های نفت با این شتاب بازگردند.

اما متخصصان به این تاکید دارند که جهش تاریخی قیمت‌ها به دنبال بدترین سقوط تاریخ اتفاق افتاده است و با قیمت کنونی ۳۵ دلاری نفت هنوز جایی برای شادی وجود ندارد. شاخص‌های نفت هنوز راه درازی پیش از رسیدن قیمت‌ها به سطحی مطلوب، پیش رو دارند.

در معاملات روز جمعه قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا ۱.۷۸ دلار یا ۵.۲۸ درصد جهش کرد و به ۳۵.۴۹ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، با رشدی ۰.۱۱ درصدی در ۳۵.۳۳ دلار بسته شد تا رشد ماهانه خود را به ۳۹.۸۱ دلار برساند که این بهترین رشد ماهانه آن از ۱۹۹۹ تا کنون است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما