کدخبر: ۳۴۱۵۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واریز بیمه بیکاری برای ۱۰۳ هزار متقاضی بیکارشده بخاطر کرونا

اقتصادنیوز :‌معاون وزیر کار از واریز مقرری بیمه بیکاری برای ۱۰۳ هزار متقاضی بیکارشده در دوران کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار و رفاه اجتماعی امروز در جمع خبرنگاران در محل وزارت کار اعلام کرد: تعداد بیکارانی که بر اثر کرونا بیکار شده‌اند طبق ثبت نام شدگان در سامانه جامع اشتغال و بیکاری در اسفند ماه 840 هزار نفر بودند که در ماه‌های بعد این روند رو به کاهش گذاشت به گونه‌ای که تعداد متقاضیان برای دریافت بیمه بیکاری در خرداد امسال به 2 هزار و 800 نفر کاهش یافت.

وی ادامه داد: از 840 هزار نفر ثبت نام شده از اسفند تاکنون، تعداد 703 نفر مشمول بیمه بیکاری می‌شدند. از این تعداد 241 هزار نفر فقط بیکار شده در اسفند سال گذشته بودند که برایشان پیامک ارسال شده و تاکنون 110 هزار متقاضی مقرری بیمه‌ای شماره حساب اعلام کرده‌اند و برای 103 هزار نفر مقرری بیمه بیکاری واریز شده و تا 10 روز آینده برای 260 هزار نفر دیگر نیز بیمه بیکاری واریز می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: برای اثرات کرونا بر کسب و کارها چند سناریو وجود دارد که در یک سناریو می‌گوید احتمالا روند کسب و کارها دوباره رونق بگیرد و بهتر از زمان قبل از کرونا باشد، در سناریوی دیگر می‌گوید ابتدا به خاطر کرونا کسب و کارها یک افت داشته باشند و بعد از آن سریعا به روند گذشته برگردند و در یک سناریو نیز می‌گوید احتمالا به خاطر موج دوم کرونا دوباره رکود کسب و کارها شروع شود و برای بررسی این سناریوها 11 مولفه اساسی در کسب و کار مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: برای کسانی که از کرونا بیکار شده اما مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند مانند رانندگان تاکسی و یا مشاغل ساختمانی که بیمه خویش‌فرما هستند، تسهیلات 6 میلیون تومانی با نرخ 12 درصد پرداخت می‌شود که با یک تنفس سه ماهه بازپرداخت از مهر ماه شروع می‌شود و مدت بازپرداخت آن 24 ماهه خواهد بود.

همچنین در این نشست مدیر روابط عمومی وزارت کار نیز گفت: لیست بیکار شدگان از طریق سامانه جامع کار به سازمان تأمین اجتماعی اعلام و لیست بیکار شدگان توسط تأمین اجتماعی نهایی می‌شود و برای پرداخت مقرری بیکاری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال و طبق ضوابط مقرری بیکاری به افراد بیمه شده بیکار پرداخت می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند