کدخبر: ۳۴۱۵۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مجلس برای جاماندگان سهام عدالت طرح دارد

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی می‌گوید از آنجایی که ساماندهی جاماندگان "سهام عدالت" و "یارانه معیشتی" ضرورت دارد، مجلس یازدهم درصدد تکلیف تعیین آن است.

به گزارش اقتصادنیوز، رحیم زارع  نماینده مردم آباده در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، گفت: از زمان واگذاری سهام عدالت در سال 86 تاکنون ارزش پول ملی، به حدود یک دوازهم کاهش یافته و نرخ ارز چندین برابر شده که در اثر این تغییرات قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است.

نماینده مردم آباده در مجلس یازدهم با بیان اینکه از آنجایی که قدرت خرید مردم طی سال های گذشته به شدت کاهش یافته، واگذاری سهام عدالت به جاماندگان ضرورت دارد، افزود: دولت باید با اولویت بندی در مرحله نخست، به جاماندگان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته سهام عدالت واگذار کند و در مراحل بعدی به سراغ افرادی که در مناطق توسعه یافته هستند، رود.

دولت جامعه یارانه بگیران معیشتی را اصلاح کند

وی اظهار کرد: برای شناسایی افراد واجد شرایط که از دریافت سهام عدالت جاماندند، می توان از بانک اطلاعاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف جاماندگان یارانه معیشتی، اضافه کرد: از آنجایی که برای پرداخت یارانه معیشتی در تبصره 14 قانون بودجه سال 99 اعتبارات موردنیاز پیش بینی شده است، دولت باید با شناسایی افراد واجد شرایط، جامعه یارانه بگیران را اصلاح کند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند