اعلام جزئیات تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی پایتخت؛ رشد48 درصدی گروه سیمان، بتن، شن وماسه

کدخبر: 342029
​اقتصادنیوز: مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در تمامی فصل‌های سال مورد بررسی (١٣٩٨) با افزایش روبرو بوده­ است.

به گزارش اقتصادنیوز  شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در سال ١٣٩٨ با ٣٥,١ درصد افزایش نسبت به سال ١٣٩٧، به عدد ٤٢٣.٤ رسید، در حالی‌که این شاخص در سال ١٣٩٧ عدد ٣١٣.٤ بوده و نسبت به سال ١٣٩٦، ٤٧.٨ درصد افزایش یافته بود. شاخص مذکور در تمامی فصل‌های سال مورد بررسی (١٣٩٨) با افزایش روبرو بوده ­است. لازم به ذکر است که بیشترین تغییرات فصلی مربوط به این شاخص، در فصل بهار با تورم فصلی ١٤.١ درصد است.

در میان گروه‌های اجرایی شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران، گروه "سیمان، بتن، شن، ماسه" با ٤٨,٦ درصد، گروه "گچ و گچ­کاری" ٤٣.٤ درصد، گروه "انواع بلوک سفالی آجر" با ٥٣.٩ درصد، گروه "موزاییک، کاشی، سرامیک" با ٤٥.٣ درصد، گروه "سنگ" با ٣٤.٦ درصد ،گروه "آهن­آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره" با ٢٨.٥ درصد، گروه "چوب" با ٤٢.٠ درصد، گروه "ایزوگام، قیر و گونی و آسفالت" با ١٩.٤ درصد، گروه "شیرآلات بهداشتی" با ٢٧.٨ درصد، گروه "تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی" با ٣٩.٢ درصد، گروه "یراق­ آلات درب و پنجره" با ٣٦.٥ درصد، گروه "نقاشی ساختمان" با ٣٦.٧ درصد، گروه "تاسیسات برقی" با ٤٥.٠ درصد، گروه "شیشه" با ٢٨.٩ و گروه "خدمات" با ٢٥.٢ درصد افزایش نسبت به سال١٣٩٧ روبرو بودند.

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در گروه " سیمان، بتن، شن، ماسه " با ٤٨,٦, درصد گروه" خدمات " با ٢٥,٢ درصد ،گروه " آهن­آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره " با ٢٨.٥ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ترتیب بیش‌ترین تاثیر را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به سال قبل (١٣٩٧) داشته‌اند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما