کدخبر: ۳۴۲۹۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کدام مناطق تهران پرخطر برای رانندگی هستند؟

کدام مناطق تهران پرخطر برای رانندگی هستند؟

اقتصاد نیوز: بر اساس تفاهم نامه جدیدی که بین پلیس راهور پایتخت و متولیان مسیریاب بلد برقرار شده است ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف در تهران شناسایی شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص این تفاهم نامه توضیح داد: «این تفاهم نامه می تواند گامی بزرگ در رفع نقاط حادثه خیز و حل مشکلات ترافیکی پایتخت باشد. مسیریاب بلد این نقاط را در یک لایه مجزا بر روی نقشه مشخص می کند. لایه ای که با هدف افزایش ایمنی شهروندان و کاهش آمار تصادفات به نقشه بلد اضافه شده است و در هنگام رانندگی با اعلام یک هشدار شهروندان و کاربران را از نقاط حادثه خیز مطلع می کند.»

سردار محمدرضا مهماندار ادامه داد: «نقاط مشخص شده بیشترین میزان تصادف منجر به فوت را در سال های 97 و 98 در پایتخت داشته و بدیهی است که شاخص تصادفات خسارتی و جرحی نیز در این محدوده‌ها قابل توجه است.»

گفته می شود بیش از نیمی از تصادفات در طی 2 سال گذشته در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده و بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: «با کمک مسیریاب بلد می‌توان رانندگی مطمئن و بی‌خطری را برای شهروندان فراهم کرد. این مسیریاب قابلیت بزرگ نمایی این نقاط را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا عبور از این مسیرها ایمن تر شود.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند