تاثیر تصمیم جدید فدرال‌رزرو بر بورس‌های جهان

کدخبر: 343342
اقتصادنیوز: تصمیم جدید فدرال رزرو باعث کاهش نگرانی سرمایه گذاران از شیوع مجدد ویروس کرونا در آمریکا و چین شد. به همین دلیل سهام جهانی افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فایننشال تایمز، در معاملات آسیا-اقیانوسیه، شاخص توپیکس ژاپن و شاخص  S&P/ASX 200  استرالیا به ترتیب  3.4 و 3.8 درصد افزایش یافتند.  سهام اج اس آی هنگ کنگ نیز 3 درصد صعود کرد.

پس از آن که فدرال رزرو از خرید بدهی های شرکت های آمریکایی برای بهبود اقتصادی خبر داد، بازار سهام آمریکا پس از نزول در روز دوشنبه، روند افزایشی پیدا کرد. سهام S&P 500 و نزدک به ترتیب 0.8 و 1.4 درصد افزایش یافتند. این اقدام بانک مرکزی امریکا توجهات را از نگرانی در مورد موج دوم همه گیری به سوی بهبود اقتصادی جلب کرد.

رشد مثبت در بازارهای سهام جهانی در حالی به وقوع پیوست که چین در روز سه شنبه از 27 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا از پکن خبر داد. مقامات پایتخت چین در تلاش هستند تا شیوع مجدد ویروس را کنترل کنند. سرمایه گذاران نیز نگران هستند که موارد جدید ابتلا به ویروس بار دیگر باعث اعمال محدودیت های شغلی شود و به بهبود اقتصاد ضربه وارد کند. آیدان یائو، اقتصاددان در این باره اظهار کرد: «هر چند ما انتظار نداریم که شیوع مجدد ویروس در پکن، مانند واهان منجر به قرنطینه ی شهر شود، اما روند افزایشی موارد ابتلا به ویروس، در رشد و بهبود اقتصاد اختلال ایجاد خواهد کرد».

همچنین بهای نفت نیز در روز سه شنبه کاهش یافت. قیمت نفت خام برنت با 0.5 درصد کاهش به 39.51 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز 0.7 درصد کاهش یافت و با قیمت 36.85 دلار در هر بشکه معامله شد.

تیتر یک
  • بررسی رکوردهای هفتگی آمارهای کرونا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    موج چهارم بیماری کرونا در ایران اوجی دوباره گرفته و شمار مبتلایان در هفته چهارم را به بیشترین حد خود از ابتدای شیوع…

از دست ندهید
بلیط هواپیما