یک مقام صنفی:

مزایای مزدی سال ۹۹ باید به حقوق بازنشستگان تعلق گیرد

کدخبر: 343575
رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهر تهران اعتقاد دارد: هرآنچه که تحت عنوان مزایای مزدی در سال ۹۹ به کارگران شاغل تعلق می‌گیرد عینا باید به مستمری‌بگیران هم پرداخت شود تا بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی مجموع دریافتی کف‌بگیران به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.

به گزارش اقتصادنیوز، «علی دهقان‌‌کیا»، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اعلام خبر افزایش ۲۶ درصدی حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹، گفت: این در حالی است که باید چارچوبی برای افزایش حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شود؛ در غیر این صورت مستمری‌بگیران بیش از این در مقابل غول تورم به دست و پا می‌افتند.

وی افزود: هرآنچه که تحت عنوان مزایای مزدی در سال ۹۹ به کارگران شاغل تعلق می‌گیرد عینا باید به مستمری‌بگیران هم پرداخت شود تا بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی مجموع دریافتی مستمری‌بگیران به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهر تهران با بیان اینکه آقای شریعتمداری در صحبت‌های خود با صدا و سیما گفته که حداقل مستمری را به حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری نزدیک می‌کنیم یا منطبق می‌‌کنیم، گفت: حتی اگر دریافتی مستمری‌بگیران با در نظر گرفتن ۲۶ درصد افزایش حداقل مستمری و افزایش مزایای جانبی، به ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان برسد، به هیچ وجه راضی‌کننده نیست. باتوجه به اینکه کارگران شاغل بدون سابقه کار در سال ۹۹، ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان دریافت می‌کند، نمی‌توان مستمری‌بگیری که ۳۰ سال سابقه کار دارد، به همین میزان راضی کرد.

وی با اشاره به وعده‌هایی که برای افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با اعمال همسان‌سازی داده می‌شوند، افزود: همسان‌سازی برای افرادی که به تازگی بازنشسته شده‌اند ارزشی ندارد و این وعده‌‌ها به هیچ کار آنها نمی‌آید. همسان‌‌سازی به درد افرادی می‌خورد که ۲۰ سال پیش که بازنشسته شدند، مستمری‌شان ۷۰ درصد سقف بود و در سال ۹۹ به ۳۰ درصد این میزان رسیده است. با تامین منابع همسان‌سازی این افراد می‌توانند شاهد ترمیم قدرت خرید خود نسبت به ۲۰ سال پیش باشند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما