سقوط مجدد قیمت نفت در بازارهای جهانی

کدخبر: 344974
​اقتصادنیوز: به دلیل افزایش ذخایر نفتی، قیمت نفت در روز چهارشنبه سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از رویترز، پس از آن که ذخایر نفت آمریکا بیش از حد انتظار رشد کرد و  نگرانی ها در مورد افزایش تولید نفت شدت گرفت،  معاملات آتی نفت در روز چهارشنبه سقوط کرد.

قیمت نفت خام برنت با 0.7 درصد کاهش به 42.34 دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت هم با 0.9 درصد سقوط به قیمت 40.02 دلار در هر بشکه معامله شد. هر دو معیار نفتی در روز سه شنبه به بالاترین قیمت خود از ماه مارس  رسیده بودند.

ذخایر نفت آمریکا در هفته ی گذشته به 1.7 میلیون بشکه افزایش یافته است که این مقدار بسیار بیشتر از پیش بینی 300 هزار بشکه ای تحلیل گران است. با این حال، داده ها نشان می دهند که ذخایر بنزین آمریکا کاهش یافته است. زیرا بازگشایی مجدد مشاغل، تقاضا و مصرف را بهبود بخشیده است. مصرف جهانی نفت نیز در حال بهبودی است چرا که گروه اوپک پلاس تولید نفت را به مقدار قابل توجهی کاهش داده است. با این حال، بازار همچنان تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس در آمریکا و دیگر کشورها قرار دارد. در آمریکا شمار مبتلایان در هفته ی گذشته 25 درصد افزایش یافته است. در آمریکای لاتین، مرگ و میر بر اثر کرونا از 100 هزار نفر عبور کرد.

چین، بزرگترین وارد کننده ی نفت جهان نیز قصد دارد در سه ماهه ی سوم سال 2020 واردات نفت را کاهش دهد. پیش بینی می شود قیمت نفت برنت در هفته ی پیش رو 35 تا 45 دلار در هر بشکه باشد. گرچه نگرانی از موج دوم همه گیری کرونا افزایش قیمت را محدود می کند، کاهش تولید اوپک پلاس می تواند از قیمت ها پشتیبانی کند.

مترجم: گیسو جعفری

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما