کدخبر: ۳۴۸۳۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین تحولات بازار جهانی طلا

اقتصادنیوز: قیمت طلا دیروز اندکی افزایش یافت. سایر فلزات نیز روند افزایشی داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، به دلیل نگرانی روز افزون در مورد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، قیمت هر اونس طلا در روز پنج شنبه به بالاتر از 1800 دلار رسید و به رکورد نه ساله ی روز گذشته نزدیک شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در روز پنج شنبه با اندکی تغییر به 1809.19 دلار رسید. قیمت طلا در روز چهارشنبه با ثبت رکود نه ساله، به 1817.71 دلار به ازای هر اونس رسیده بود. در بازار آمریکا، معاملات آتی طلا با 0.3 درصد کاهش به 1816 دلار در هر اونس رسید. شیائو فو، تحلیل گر بانک بین المللی چین در این رابطه اظهار کرده است: «ترکیب خطرات ژئوپلیتیکی، تاثیرات دائمی همه گیری کرونا و رکود اقتصادی جهانی در میان مدت، باعث بالا رفتن قیمت طلا می شوند. با این حال نوسانات در بازار ادامه خواهد داشت. داده های اقتصادی مثبت و یا نشانه های بهبود اقتصادی می تواند سرعت افزایش قیمت طلا را کم کند».

در روز چهارشنبه، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از 12 میلیون نفر فراتر رفت و شمار کشته شدگان به بیش از نیم میلیون نفر رسید. براساس گزارش رویترز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دو هفته ی اخیر در 42 ایالت آمریکا رو به افزایش بوده است. مقامات بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه اظهار کردند این احتمال وجود دارد که به دلیل رشد همه گیری، بهبود اقتصادی در بزرگ ترین اقتصاد جهان با توقف رو به رو شود. در همین حال، وزیر دارایی انگلیس قول داده است 38 میلیارد دلار دیگر برای مقابله با بحران بیکاری اختصاص دهد.

در بازار سایر فلزات، پالادیوم 1.8 درصد افزایش یافت و به 1951.02 دلار در هر اونس رسید. هر اونس پلاتین نیز با 0.9 درصد افزایش به قیمت 851.23 دلار فروخته شد. نقره نیز 1.1  درصد افزایش پیدا کرد و به قیمت 18.98 دلار در هر اونس معامله شد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند