طرح پایلوت عرضه مستقیم محصولات کشاورزی با همکاری اتاق تعاون

کدخبر: 350296
​اقتصادنیوز: وزیر جهاد کشاورزی گفت: بزودی با هماهنگی اتاق تعاون اماکنی را به صورت پایلوت برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در نظر خواهیم گرفت تا تعاونی‌های مختلف بتوانند کالاهای خود را مستقیم ارائه دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبنا کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه با رئیس اتاق تعاون ایران و کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی این اتاق اظهار کرد: در جلسه با اتاق تعاون ایران بحث مشارکت و همکاری بیشتر بین جهاد کشاورزی با تعاونی‌ها و اتحادیه‌های تحت پوشش اتاق تعاون مطرح شد.

وی افزود: مقرر شد در دو مسیر تصحیح رویکردها و سیاست‌گذاری‌های ما در بخش تعاون و یکسان سازی نیروهای ما در این بخش همچنین استفاده از ظرفیت هایی که تعاونی‌ها دارند، گام برداریم.

خاوازی ادامه داد: یکی از موارد مصوب شده عرضه مستقیم کالا است که در جلسه هم به آن اشاره شد و با هماهنگی اتاق تعاون به زودی اماکنی را به صورت پایلوت برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در نظر خواهیم گرفت تا تعاونی‌های مختلف بتوانند کالاهای خود را مستقیم به مصرف‌کنندگان ارائه دهند که اگر این کار تجربه خوبی باشد آن را در نقاط دیگر کشور انجام خواهیم داد.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با صادرات گفت: در این جلسه مقرر شد اتحادیه‌ها در خصوص هر محصولی که تخصص دارند با همکاران ما در معاونت‌ها به بحث بنشینند و طرح‌های لازم را برای یک صادرات خوب و پیوسته ارائه دهند تا مصوبات آن را از هیئت دولت دریافت کنیم.

وی در خصوص کمبود نهاده‌های دامی در کشور گفت: دلیل کمبود نهاده‌های دامی مشکلات در تامین ارز است و تا به حال هم بانک مرکزی تمام توان خود را برای تامین ارز به کار گرفته است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما