کدخبر: ۳۵۲۱۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طلا به بالاترین ارزش تاریخی خود رسید

اقتصادنیوز: طلا امروز به بالاترین ارزش تاریخی خود رسید و سقف ۱۹۲۲ دلار را از پیشرو برداشت.

به گزارش اقتصادنیوز، پیش‌بینی می‌شد که این هفته طلا سقف تاریخی خود را جابجا کند. این پیش‌بینی خیلی زودتر از آنچه تحلیلگران تصور می‌کردند محقق شد. ارزش طلا حدودا 8 ساعت پس از آغاز معاملات در این هفته، سقف قبلی را که در سپتامبر 2011 ثبت شده بود را شکست و به بالاترین ارزش تاریخی خود یعنی 1943 دلار رسید. در حال حاضر، اونس در محدوده قیمتی 1934 دلار معامله می‌شود. تحلیلگران معتقدند که بهای طلا می‌تواند در آینده نزدیک سقف 2000 دلار را هم لمس کند.

در همین زمینه بخوانید: 

پیش‌بینی قیمت طلا پس از شکست سقف تاریخی

دلایل رکوردشکنی تاریخی طلا

لحظات حساس تاریخ قیمت طلا+جدول

پیشتر «روز نورمن» تحلیلگر ایندیپندنت درباره وضعیت طلا و تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر بازار این فلز ارزشمند عنوان کرده بود که این اتفاق و صعود قیمت اونس تاثیر غیرمستقیم شیوع ویروس بر اقتصاد است. وجود شک و تردیدهای فراوان درباره اینکه آیا ریکاوری اقتصاد به سرعت و به‌صورت V شکل خواهد بود یا نه تاکنون به سود قیمت طلا عمل کرده است.

همچنین این تحلیلگر اضافه کرد که افزایش تنش‌های میان آمریکا و چین نیز توانسته است به افزایش ارزش طلا سرعت ببخشد هرچند این عامل به احتمال زیاد پایدار نخواهد بود. نورمن در ادامه صحبت‌های خود و درباره پیش‌بینی‌اش از آینده میان‌مدت فلز گرانبها اضافه کرد که اگر اقتصاد قادر نباشد تا علامت‌های بهبود و ریکاوری را به بازارها نشان دهد در ادامه شاهد تزریق سرمایه‌های بیشتر به بازار طلا خواهیم بود و در این صورت طلا می‌تواند قدم اصلی خود را برداشته و سقف تاریخی ۱۹۲۲ دلاری را بشکند و در ادامه آن نیز می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت هر اونس به سوی مرز دو هزار دلاری حرکت کند.

 

این مطلب برایم مفید است
552 نفر این پست را پسندیده اند