کدخبر: ۳۵۳۸۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معرفی مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت/رزم حسینی در دقیقه ۹۰ حذف شد

اقتصادنیوز :‌حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

امیری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، با اعلام این خبر گفت: رئیس جمهور طبق اصل ۱۳۳ قانون اساسی در نامه‌ای به رئیس مجلس آقای مدرس خیابانی را به عنوان وزیر پیشنهادی صمت معرفی کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: قاعدتا این موضوع فردا در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود.

وی گفت: چهارشنبه آینده ۲۲ مرداد جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت صمت در صحن علنی مجلس برگزار خواهد شد.

سرپرست وزارت صمت، قائم مقام وزیر در امور بازرگانی، قائم مقام وزارت بازرگانی داخلی، مدیر کل برنامه ریزی وزارت بازرگانی، مدیر کل دفتر تنظیم بازار، مدیر کل تامین و توزیع کالا، مدیر عامل شرکت سیمان غرب، مدیر عامل شرکت سیمان فیروزکوه و عضو هیئت مدیره شرکت سیمان شاهرود از سوابق اجرایی آقای حسین مدرس خیابانی است.

وزیر پیشنهادی وزارت صمت ۴۷ ساله کارشناس مهندسی مواد و متالورژی و کارشناس ارشد مهندسی صنایع است.

به گزارش اقتصادنیوز،امروز علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری مکتوب با رسانه ها اعلام کرده بود:قانون اساسی به رئیس جمهور اختیار می دهد که چنانچه وزارتخانه ای فاقد وزیر باشد برای مدت سه ماه آن وزارتخانه را با سرپرست اداره نماید و مدت سرپرستی آقای مدرس خیابانی روز ۲۲ /۵/ ۹۹ به پایان میرسد. چنانچه تا قبل از انقضای مدت مذکور مجلس  به تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن رای دهد اقای رئیس جمهور ۲ وزیر به مجلس معرفی خواهد کرد و در غیر اینصورت یک وزیر به مجلس معرفی خواهد شد.

به گفته وی قبل از تشکیل دولت دوازدهم لایحه ساختار را به مجلس ارائه  شد و در لایحه اصلاح ساختار تشکیل وزارت بازرگانی هم بود اما متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت.بعدا خود نمایندگان  مجلس دهم به جهت ضرورت طرح تشکیل وزارت بازرگانی را تهیه و به تصویب رساندند که تبصره یک آن مورد ایراد شورای نگهبان قرارگرفته و در دستور کار مجلس است.

سخنگوی دولت اعلام کرده بود :‌رئیس جمهور موضوع معرفی وزیر را به تفکیک دو وزارتخانه منوط نکرده است و این امر هیچ تاخیری در معرفی وزیر پیشنهادی در زمان مشخص ایجاد نخواهد کرد.

پیش از این از علیرضا رزم حسینی، استاندارخراسان رضوی به عنوان گزینه جدی وزارت صمت مطرح بود و از مدرس خیابانی به عنوان وزیر در سایه بازرگانی نام برده می شد . ولی با اظهارنظر امروز معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری این گمانه‌زنی‌ها به پایان رسید.

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند