فروش بلوکی سهام عدالت برای حمایت از سهامداران

کدخبر: 356471
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: برای حمایت از بازار سرمایه و حقوق سهامداران، فروش سهام عدالت به صورت بلوکی با نماد ۲ در بورس انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، حسین فهیمی گفت: فروش سهام عدالت در بازار سهام باعث نزولی شدن بازار سرمایه نشده است و نکته‌ای که این روزها در این رابطه مطرح می‌کنند، صحت ندارد.
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با اشاره به اینکه حجم بازار سرمایه عمیق شده است ادامه داد: در بازاری که بیش از 20 هزار میلیارد تومان معامله صورت می‌گیرد عددهای چند صد میلیاردی سهام عدالت در برخی روزها تاثیر زیادی در منفی و مثبت شدن بازار ندارد؛ ممکن است در برخی نمادها تاثیر مقطعی داشته باشد، اما اینکه کل شاخص بورس را منفی و مثبت می‌کند، صحت ندارد.


فهیمی گفت: از ابتدای آزاد سازی سهام عدالت، بیش از 6 هزار و 400 میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شد، اما بازار منفی نشد. در این روزها در مجموع 600 میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده است، پس فروش سهام عدالت تاثیری در بازار ندارد.


مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره روش‌های فروش سهام عدالت ادامه داد: فروش سهام عدالت تابع قوانین و مقررات بازار بورس است و در فروش سهام عدالت، سفارشات تجمیع و در اختیار کارگزاری قرار می‌گیرد؛ ضمن اینکه اگر سهم کارگزار برای فروش کم بود بصورت کل عرضه می‌کند و اگر بصورت بلوک بود تابع قانون بلوکی خواهد شد به طوری که اگر حجم فروش کارگزاری در یک نماد بزرگ و بلوک باشد مشمول مقررات بلوکی بازار می‌شود و باید سهام را به این روش بفروشد.


فهیمی ادامه داد: با توجه به اینکه اخیرا امکان فروش 60 درصد سهام عدالت فراهم شده، ممکن است افراد زیادی اقدام به فروش کنند و احتمال دارد سهام، مشمول فروش بلوک یا عمده شود. وی تصریح کرد: فروش بلوکی سهام عدالت، با نماد 2 در تابلو بورس درج می‌شود.


وی با اشاره به اینکه فروش سهام عدالت به صورت عمده یا بلوکی برای حمایت بازار و سهامداران است، گفت: با این روش یک رقابت خاصی بین خریداران عمده شکل می‌گیرد و گاهی ممکن است بالاتر از قیمت تابلو فروخته شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما