کدخبر: ۳۵۹۰۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واردات ۲۵۰۰کالای مشابه تولید داخل ممنوع شد

اقتصادنیوز: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیریت واردات اقلام غیر ضرور و حمایت‌ تعرفه‌ای ‌از محصولات داخلی را از جمله سیاست‌های وزارت صمت دانست و گفت: واردات ۲۵۰۰قلم کالا، اجزا و قطعات که دارای تولید داخلی با کیفیت مناسب بوده‌اند، ممنوع شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس:  برخی با ثبت سوژه ای با عنوان «درخواست کاهش واردات در راستای تقویت صنایع داخلی» خواستار مدیریت واردات کالاهای مشابه تولید داخل شدند.

در این خصوص،  مهدی صادقی نیارکی  معاون امور صنایع  وزارت صنعت، معدن و تجارت  با تبیین شرایط اقتصادی کشور و مهمترین سیاست های صنعتی، بر لزوم اتخاذ تدابیری برای تسهیل در فرآیند تولید محصولات داخلی و تامین مواد اولیه مورد نیاز وارداتی صنایع راهبردی با همکاری همه نهادهای تصمیم گیر تاکید کرد.

معاون امور صنایع وزارت صمت، تسریع در تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه واحدهای صنعتی را یکی از مهمترین دغدغه های بخش صنعت برشمرد و همکاری  بانک مرکزی  و گمرک را در شرایط کنونی بسیار ضروری عنوان کرد.

صادقی نیارکی اضافه کرد: باید مسیر تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعتگران به کشور را با کاهش بروکراسی اداری تسهیل کنیم تا تولیدکنندگان با دغدغه کمتری به فعالیت صنعتی ادامه دهند و شاهد حفظ روند صعودی تولید در بخش‌های مختلف صنعتی باشیم.

وی صیانت از صنایع مختلف صنعتی را مستلزم همکاری همه دستگاه ها و نهادهای تصمیم ساز برشمرد و افزود: با تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش صنعت، بخش عمده ای از دغدغه ها و نگرانی صنعتگران در بخش های مختلف صنعتی اعم از خودرو، برق الکترونیک و لوازم خانگی مرتفع می شود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند