کدخبر: ۱۵۵۲۱۴ لینک کوتاه

دونالد ترامپ چهره سال مجله تایم شد

رییس جمهوری ایالات « متفرقه » آمریکا !

دونالد ترامپ به عنوان چهره سال مجله تایم انتخاب شد. این نودمین سالی است که تایم اقدام به انتخاب چهره سال می کند. تایم امسال ۹ نامزد اصلی برای چهره سال داشت که هیلاری کلینتون ، ولادمیر پوتین ، مارک زاکربرگ و بیانسه خواننده آمریکایی از مهمترین رقبای ترامپ بودند.

تایم در حالی دونالد ترامپ را به عنوان چهره سال خود انتخاب کرد که روی جلد خود به این انتخاب طعنه هم زده است. تایم ترامپ را رییس جمهور ایالات « متفرقه » آمریکا خطاب کرده است که به اختلاف نظر عمیقی که بین مردم این کشور در خصوص انتخاب او وجود دارد اشاره می کند.

نانسی گیبز، سردبیر تایم در سرمقاله این مجله می‌نویسد: امسال چگونه خواهد بود: بهتر یا بدتر؟ این پرسشی است که عمیقا ترامپ را به چالش می‌کشد و کشور نیز حاضر نیست به آن پاسخ دهد.

این مجله می‌نویسد: حقیقت این است که هیچ‌کس نمی‌داند قرار است چه اتفاقی بیفتد. اما ساکنان برج ترامپ می‌گویند: زمان بسیار هیجان‌انگیزی است. اوقات خیلی خوبی هم سپری کردیم.» خود ترامپ می‌گوید: «کشور سعی می‌کند تا با شرایطی که گفته و انجام خواهم داد کنار بیاید.» او امیدوار است که از این وضعیت دراماتیک خارج شوند. البته این موردی نیست که به‌زودی اتفاق بیفتد. خواسته یا ناخواسته و به عکس گفته‌های ترامپ که خود را رهبر تغییرات می‌پندارد، احتمالا شرایط به عکس گفته‌های رئیس‌جمهوری منتخب پیش برود. ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی خود 16 سال سیاست ایالات‌متحده را در دو دوره ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها زیر سوال برد. او وقتی بحران عراق را به چالش می‌کشید، ماجراجویی جورج بوش پسر را زیرسوال می‌برد، او همچنین عمده نظرات محافظه‌کارانه را رد می‌کرد و حتی نمی‌توان با قاطعیت گفت حتی بتواند در برابر خواسته‌های تی-پارتی صبوری از خود نشان بدهد.